Samsung wycofuję betę Android 11 dla Galaxy S10 i Galaxy Note 10

Zeszłoroczne flagowce otrzymały pierwszą wersję beta One UI 3.0 oraz Androida 11. Niestety ze względu na problemy z oprogramowaniem Samsung tymczasowo zawiesił dystrybucję aktualizacji.

Samsungi Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 to najstarsze flagowce koreańskiego producenta, które zostały objęte trzyletnią obietnicą aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android.

Samsung Galaxy S10+ 
Źródło: techadvisor.co.uk

Samsung Galaxy S10+

Źródło: techadvisor.co.uk

Smartfony z rodziny Galaxy Notę 10 otrzymały już pierwszą wersję beta Androida 11 z nakładką One UI 3.0. W tym tygodniu oprogramowanie miało trafić na Galaxy S10. Niestety producent zawiesił dystrybucję aktualizacji. Wszystko w związku z poważnym błędem, który powoduje nadmierne zużycie akumulatora.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

Według informacji przekazanych na oficjalnym forum Samsunga przez managera do spraw oprogramowania beta, problem z nadmiernym zużyciem baterii spowodował przerwanie procesu aktualizacji Galaxy Note 10 do Androida 11 w wersji beta.

Użytkownicy na forach społecznościowych donosili o ponownym uruchamianiu się aplikacji oraz nadmiernym zużyciem baterii.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy odkryty wywoła opóźnienia we wprowadzeniu One UI 3.0 na inne smartfony. Z pewnością na oprogramowanie dłużej poczekają posiadacze modeli z rodziny Galaxy S10.

Tuż po tych urządzeniach oprogramowanie w wersji beta otrzymają składane smartfony - Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold.

Zeszłoroczne smartfony Samsunga powinny otrzymać aktualizację do stabilnej wersji Androida 11 z nakładką One UI 3.0 na początku 2021 roku.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: neowin.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: