Samsung wydaje aktualizację Android 4.2.2 XXUBMEA dla Galaxy S4. Oferuje wiele zmian

Samsung udostępnił nową aktualizację dla smartfona Galaxy S4 GT-I9505 - Android 4.2.2 XXUBMEA. Mogą z niej już korzystać nasi zachodni sąsiedzi.

Obecnie z najnowszej aktualizacji Samsunga (Android 4.2.2 XXUBMEA) mogą już korzystać niemieccy właściciele pracującego pod kontrolą procesora Snapdragon 600 modelu Galaxy S4 (I9505). Aktualizacja ta "waży" 366 MB i w przypadku 16-gigabajtowej wersji urządzenia zwiększa wolną pamięć do poziomu 9,23 GB (wcześniej: 9,15 GB). Co prawda jest to niewielka zmiana, ale stanowi krok w dobrym kierunku (warto tutaj przypomnieć, że w przypadku zaprezentowanego właśnie modelu Galaxy S4 Active użytkownik otrzymuje aż około 11 GB wolnej pamięci).

Pozostałe nowości prezentują się następująco:

- aplikacja obsługująca aparat otrzymała nową funkcję HDR wideo

- funkcja Move Apps" do kart microSD

- rozwiązano problem smużenia podczas przewijania

- obszar powiadomień otrzymał funkcję Smart Pause

- pojawiły się nowe ikony w Ustawieniach

- lekkie zmiany w kalendarzu

- nowa funkcja zwiększająca czytelność wyświetlacza Super AMOLED

- usunięcie wielu różnych błędów

Aktualizacja, co wyraźnie należy jeszcze raz podkreślić, przeznaczona jest wyłącznie dla wspomnianego na początku modelu. Z czasem prawdopodobnie zostanie jednak również udostępniona dla modeli I9500 Exynos. O tym, czy możecie z niej skorzystać, sprawdzicie za pośrednictwem narzędzia Samsung Kies, lub bezpośrednio z poziomu smartfona (Ustawienia).

Wszyscy, którzy nie zostali objęci aktualizacją, mogą skorzystać z metody ODIN. Instrukcję pokazująca krok po kroku jej instalację w trybie OTA znajdziecie np. tutaj#. Przeczytajcie ją jednak bardzo uważnie, gdyż korzystacie z niej na własną odpowiedzialność.