Samsung: wyglądające jak tablet urządzenie z "2001: Odysei kosmicznej" unieważnia patent Apple

Apple twierdzi, że tablety Galaxy kopiują design iPada. Prawnicy Samsunga odpowiadaja tymczasem, że wygląd tabletów wszystkich firm i tak pochodzi od futurystycznego gadżetu z filmu Stanleya Kubricka pt. "2001: Odyseja kosmiczna".

Odyseja patentowa trwa w najlepsze. Apple wytoczył przeciwko Samsungowi ciężkie działa, w sądzie oskarżając konkurenta o naruszenie ich praw własności intelektualnej. Jednym z głównych elementów oskarżenia jest wygląd tabletów linii Samsung Galaxy, które - zdaniem Apple'a - jawnie kopiują wygląd iPada. Linia obrony prawników Samsunga jest nader ciekawa! Twierdzą oni, że jeśli ktoś mógłby mieć pretensje do obu producentów, to jest tą osobą Stanley Kubrick, który wygląd tabletu opracował już w latach sześćdziesiątych.

W jednej ze scen "2001: Odysei kosmicznej", dwóch astronautów wspólnie spożywa śniadanie. Każdy z nich, obok tacy z posiłkiem, trzyma na stole cieniutkie, 'tabletopodobne' urządzenie (patrz: obrazek na górze). Skoro więc film zrealizowano w 1968 roku - na długo przed premierą tabletu iPad - "Odyseja" unieważnia jeden z patentów Apple'a.

Zobacz również:

  • Jakiego iPada kupić? Przedstawiamy najlepsze modele w 2023 roku
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

"Podobnie jak w przypadku projektu Apple zgłoszonego jako patent D'889, tablety pokazane w filmie mają prostokątny kształt o dominującym ekranie. Do tego łudząco podobne wąskie obramowanie, cieniutka obudowa i płaska powierzchnia" - podaje zespół prawny Samsunga.

Przyznacie, że to ciekawy sposób argumentacji. Przełomowy iPad z jego ultranowoczesnym wyglądem jako przeróbka pomysłu z filmu sci-fi minionej ery. Co wy na to? Po czyjej jesteście stronie w patentowej wojnie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: