Samsung z 74 % udziałem na amerykańskim rynku smartfonów 5G w 2019 roku

Samsung zalał rynek smartfonami z 5G, co widać w statystykach.

Rok 2019 z pewnością zapamiętamy jako rok sieci 5G oraz nowego standardu Wi-Fi 6. Chociaż 5G nie jest jeszcze doskonałe, a pokrycie zasięgiem w dalszym ciągu jest bardzo znikome, Samsung nie próżnował i wprowadził w zeszłym roku wiele modeli swoich smartfonów z wbudowanym modemem 5G. W tym samym czasie Apple stwierdziło, że sieć 5G nie jest jeszcze odpowiednio rozwinięta i nie wprowadzono żadnego nowego smartfona z obsługą sieci nowej generacji.

Samsung z 74 % udziałem na amerykańskim rynku smartfonów 5G w 2019 roku

Źródło: samsung.com

Przez to, że największy konkurent Samsunga chwilowo nie jest zainteresowany produkcją smartfonów z modemami 5G na całej sytuacji korzysta gigant z Korei. Najnowsze wiadomości donoszą, że Samsung posiada obecnie 74 procentowy udział w rynku smartfonów 5G w Stanach Zjednoczonych.

Według najnowszej analizy firmy Counterpoint Reserach, w 2019 roku w USA sprzedano nieco mniej, niż dwa miliony smartfonów z wbudowanym modemem sieci 5G. To mniej, niż 1 procent całkowitej sprzedaży smartfonów w tym kraju. Poza Samsungiem najwięcej smartfonów z 5G sprzedało LG mające obecnie 15 procentowe udziały w rynku oraz OnePlus, który uzyskał wynik 11 procent.

Samsung był jedynym producentem sprzedającym swoje urządzenia w Stanach Zjednoczonych, który zdecydował się na prezentację więcej niż jednego modelu z 5G.

Dyrektory firmy analitycznej Counterpoint Research informuje, że sprzedaż smartfonów z obsługą 5G była niższa, niż początkowo zakładano. Uważa on, że wszystkiemu winne są bardzo wysokie ceny urządzeń oraz nadal znikomy zasięg sieci 5G. Całości nie poprawia fakt że 5G rozwijane jest w dwóch standardach - mmWave oraz Sub-6GHz.

Counterpoint Research przewiduje, że w tym roku w USA sprzeda się znacznie więcej smartfonów z 5G. Prognozy wskazują, że udziały smartfonów 5G na rynku z 1 procenta wzrosną nawet do 25 procent. Do wzrostów mają się przyczynić kolejne modele smartfonów Samsunga oraz pierwsze iPhone'y z obsługą sieci 5G.

Źródło: sammobile.com