Samsung z Galaxy Tab S9 nie zwalnia tempa. To ulepszenie sprawi, że godzinami nie odłożysz nowego tabletu

Jednym z najważniejszych elementów mobilnej elektroniki jest dobra bateria - zapewnia ona długą i bezproblemową pracę. Samsung w nowej serii swoich tabletów chce postawić na jeszcze większe ogniwa i dłuższy czas działania na baterii.

Fot. TechAdvisor.com

Tablety są świetnymi urządzeniami, które mogą sprawdzić się w wielu sytuacjach. Z jednej strony może to być sprzęt do codziennego spędzania czasu wolnego - czy to do oglądania Youtube'a na kanapie, czy też czytania ciekawych artykułów. Z drugiej strony mogą się one też sprawdzić idealnie jako przenośna maszynka do pracy - z dołączoną klawiaturą jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują lekkiego i przenośnego sprzętu.

Jednak aby taki sprzęt dobrze się sprawdzał - na przykład w przypadku długich podróży - musi być wyposażony nie tylko w mocne i wydajne podzespoły, ale też sporą baterię, dzięki której nie będziemy musieli się martwić szukaniem kontaktu aby dalej oglądać ulubione filmy czy pracować nad ważnymi projektami.

Zobacz również:

Wygląda na to, że Samsung będzie starał się wyposażyć swoje flagowe tablety w większe baterie, dzięki czemu mają one zapewniać użytkownikom jeszcze dłuższe korzystanie z urządzeń bez konieczności ładowania. Odkryte właśnie przez stronę GalaxyClub.nl informacje sugerują, że zwiększenie wielkości ogniw będzie całkiem pokaźne i może przełożyć się na sporo czasu więcej na jednym ładowaniu.

Samsung z Galaxy Tab S9 nie zwalnia tempa. To ulepszenie sprawi, że godzinami nie odłożysz nowego tabletu

Fot. GalaxyClub.nl

W danych znalezionych na stronie chińskiej agencji CQC możemy zobaczyć numer modelowy Samsunga Galaxy Tab S9 wraz z planowaną pojemnością ogniwa na poziomie 8160 mAh, co przekłada się na "typową" pojemność około 8500 mAh. W tym momencie warto przypomnieć, że obecny model Galaxy Tab S8 posiada ogniwo o pojemności 7760 mAh, co oznacza "typową" pojemność 8000 mAh. Oznacza to, że pojemność baterii zwiększy się o około 8% - przynajmniej w podstawowym modelu Galaxy Tab S9.

W tym momencie warto też pamiętać, że nowy tablet ma być wyposażony w bardziej energooszczędny procesor od poprzednika, co jeszcze bardziej powinno zwiększyć jego czas działania na baterii. Mozę się więc okazać, że Samsung wejdzie na rynek z jednym z najdłużej działających tabletów, co będzie bez wątpienia świetną informacją dla osób korzystających z takich urządzeń w podróży i z dala od gniazdka.

Nie wiemy jeszcze, jaki los czeka baterie pozostałych wariantów tabletów od Samsunga - czy to Galaxy Tab S9 Plus czy Galaxy Tab S9 Ultra. Jednak jeśli podstawowy wariant ma mieć zwiększoną baterię, spodziewamy się podobnego ruchu w przypadku innych wersji urządzenia. Widać więc, że Samsung wprowadza różne zmiany, aby tylko dać więcej komfortu użytkownikom swoich tabletów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: