Samsung z powodu koronawirusa zamyka wszystkie swoje sklepy firmowe

Samsung idzie w śaldy Apple oraz Microsoftu. Zamknięcie sklepów ma pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wyeliminować ryzyko infekcji pracowników.

Dwa dni temu Microsoft zamknął swoje firmowe sklepy na całym świecie. Apple zrobiło to parę dni wcześniej. Teraz dołącza do nich Samsung. YH Eom, szef Samsung Electronics America, ogłosił dzisiaj oficjalnie, że firma zamyka swoje sklepy w USA i innych krajach świata. Jak uzasadnił: "żyjemy w niepewnych czasach, a zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak i klientów, ma dla nas najwyższy priorytet."

Oczywiście bez zmian pozostaje działanie sklepów online Samsunga w różnych krajach. Pomoc techniczna świadczona będzie online, a oprócz Samsung Care, z producentem można kontaktować się za pośrednictwem innych kanałów - jak Facebook czy Twitter. Producent obiecuje, że będzie odpowiadać tak szybko, jak to tylko możliwe. Oczywiście jak na razie nie ma planowango terminu powrotu sklepów do normalnego funkcjonowania. W chwili pisania tego tekstu na świecie jest odnotowanych ponad 8700 zgonów spowodowanych koronawirusem, z tego 121 w USA.

Źródło: Neowin