Samsung zamierza sprzedawać elastyczne ekrany konkurencji

Możliwe, że na rynku pojawią się smartfony z ekranem UTG innych producentów.

Samsung jest jednym z liderów w kwestii produkcji elastycznych ekranów do składanych smartfonów. Koreańczycy mają w swoim portfolio dwa urządzenia z elastycznymi ekranami - Galaxy Fold oraz niedawno zaprezentowanego Galaxy Z Flip, a także potężne zaplecze technologiczne pozwalające na produkcję paneli nowego typu.

Samsung zamierza sprzedawać elastyczne ekrany konkurencji

Źródło: pcworld.com

Nie ma się co oszukiwać, że elastyczne ekrany są dopracowane. Technologia ta w dalszym ciągu jest w rozwoju, ale najnowszy wynalazek Samsunga znacząco ułatwia produkcję składanych smartfonów. Mowa o elastycznym ekranie Dynamic AMOLED z wbudowanym aparatem, który pokryty jest ultra cienkim szkłem o nazwie handlowej Ultra Thin Glass.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Galaxy Z Fold 5 nie ma już przed nami żadnych tajemnic!
  • Galaxy Z Flip 5 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [26.06.2023]

Samsung Display ogłosiło, że zamierza skomercjalizować swoją technologię i rozpocząć sprzedawanie ekranów Ultra Thin Glass innym producentom sprzętu elektronicznego. Według Denisa Choi - wiceprezesa zespołu marketingu wyświetlaczy mobilnych w Samsung Display ekran Ultra Thin Glass zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów, którzy pragną zakupić składany smartfon w najbliższej przyszłości.

Ekran w Samsungu Galaxy Z Flip jest pierwszym elastycznym panelem, który pokryty jest szkłem. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy nie mają wrażenia, że korzystają z drogiej zabawki, która wkrótce się zepsuje. Dodatkowo Ultra Thin Glass zmniejsza ryzyko zarysowania powierzchni panelu. Niestety w zamian za to ekrany UTG są bardziej podatne na pęknięcie.

Należy zwrócić uwagę, że panel Ultra Thin Glass w Galaxy Z Flip po rozłożeniu nadal nie jest idealnie płaski i posiada widoczne zgarbienie w miejscu umieszczenia zawiasów.

Pierwsze testy wskazują, że ekran Ultra Thin Glass z Galaxy Z Flip jest bardziej wytrzymały od panelu w Motoroli RAZR.

Samsung liczy, że udostępnienie ekranów UTG spowoduje przyśpieszony rozwój składanych smartfonów.

Do tej pory produkcją składanych ekranów zajmują się głównie trzy firmy - Samsung, Huawei, Motorola oraz Royole.

Źródło: ubergizmo.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: