Samsung zamyka oddział odpowiedzialny za procesory do urządzeń mobilnych

Zaskakujące wieści napływają do nas z Korei Południowej. Samsung oficjalnie ogłosił, że zamyka oddział firmy zajmujący się pracami nad rozwojem autorskich procesorów.

Koreański producent poinformował dzisiaj o zamknięciu swojego oddziału, zajmującego się rozwojem autorskich procesorów, przeznaczonych do urządzeń mobilnych w Samsung Austin Research Center. W skutek dzisiejszej decyzji pracę straci około 290 osób.

Michele Glaze - rzeczniczka prasowa Samsung Austin, powiedziała, że dzisiejsze ogłoszenie nie wpłynie na ​​zakład produkcyjny firmy w Austin, który zatrudnia obecnie około 3000 osób. Tamtejsi pracownicy nie muszą obawiać się zwolnień.

Choć autorskie układy Samsunga - Exynosy, cieszą się sporą popularnością i uznaniem, to ustępują one z reguły produktom firmy Qualcomm. Co ciekawe, choć koreański producent nie będzie już produkował własnych procesorów (chodzi o modele z rdzeniami z serii Moongoose), to nie zaprzestanie wydawania SoC-ów z linii Exynos. Wielce prawdopodobne, że Samsung nawiąże współpracę z firmą ARM i nadchodzący układ firmy - Exynos 9830, napędzany będzie przez rdzenie Cortex-A77.

Dzisiejsza decyzja z pewnością nie należała do najłatwiejszych dla Samsunga, ale możemy śmiało założyć, że włodarze firmy dobrze ją przemyśleli. Co kryło się za zrezygnowaniem z autorskich procesorów? Tego niestety nie wiemy, ale być może chodzi o oszczędności. Samsung Austin Research Center otwarto w 1977 roku, szacuje się, że od tamtej pory Samsung zainwestował w placówkę blisko 17 miliardów dolarów.

źródło: gizmochina.com