Samsung zamyka swój flagowy sklep w Chinach!

Wszystkiemu winny koronawirus. Samsung zdecydował się zamknąć swój największy sklep.

Czy tego chcemy, czy nie świat żyje obecnie epidemią koronawirusa. Wielokrotnie informowaliśmy już, że szczep 2019-nCoV wybrał sobie bardzo niedobry czas i miejsce. Na początku roku praktycznie wszyscy producenci wprowadzą na rynek nowe urządzenia, a ich fabryk znajdują się w przeważającej większości w Chinach. W związku z atakiem koronawirusa w 11 milionowym Wuhan całe Chiny zostały dosłownie sparaliżowane.

Źródło: samsung.com

Źródło: samsung.com

Wielokrotnie informowaliśmy już, że Google, Apple i inni producenci sprzętu elektronicznego oraz samochodów zawieszają produkcję oraz odsyłają swoich pracowników do innych firm.

Dziś największy, flagowy, pokazowy sklep Samsung Experience Store The Bund w Chinach wydał oficjalne oświadczenie o tymczasowym zamknięciu. Według pracowników sklep z uwagi na staranną dbałość o bezpieczeństwo oraz w porozumieniu z ekspertami w dziedzinie zdrowia postanowił, że flagowy sklep Samsung Experience Store The Bund zostanie tymczasowo zamknięty.

Na podobną decyzję zdecydowało się Apple. Początkowo gigant z Cupertino poinformował, że ogranicza podróże służbowe do Chin oraz tymczasowo zamyka trzy biura. Wczoraj poinformowano, że Apple całkowicie zamyka wszystkie placów na terenie Chin do odwołania.

Źródło: gizchina.com

Źródło: gizchina.com

Sklep Samsung Experience Store The Bund stale śledzi sytuacje i ma nadzieję, że ponowne otwarcie sklepu będzie możliwe już w najbliższych dniach. Pracownicy zwrócili się do swoich konsumentów, aby w czasie trwania epidemii koronawirusa dokonywali zamówień za pośrednictwem oryginalnej strony Samsunga.

Największy, flagowy sklep Samsunga - The Bund znajduje się na Nanjing East Road w Szanghaju. To pierwszy i jak na razie jedyny sklep w Chinach. Jednocześnie jest to jedna z największych placówek tego typu na świecie oraz pokazowy sklep Samsunga., który przyrównywany jest do Apple Store przy Fifth Avenue w Nowym Jorku. To właśnie w The Bund Samsung zorganizował specjalną konferencję prasową, na której zaprezentowano pierwszego średniaka z obsługą sieci 5G - model Galaxy A90 5G.

Źródło: gizchina.com