Samsung zaoferuje telewizory z dostępem do gier. Jakość jak z konsoli!

Samsung przedstawił swój najnowszy produkt - "Samsung Cloud Gaming". Jest to przeznaczona dla graczy usługa oparta na "chmurze", dzięki której będą oni mogli na wybranych telewizorach koreańskiego producenta podłączonych do Internetu grać w najnowsze gry.


"Samsung Cloud Gaming" to usługa oparta na "chmurze", która została opracowana przy współpracy serwisu Gaikai mającego już doświadczenie w tej materii.

Rozwiązanie Samsunga przeznaczone jest dla posiadaczy telewizorów z serii LED 7000 i mających się dopiero pojawić na rynku przyszłych modeli z rodziny Smart TV (co oferują takie urządzenia dowiedzie się tutaj). Oczywiście urządzenia te muszą być podłączone do szybkiego łącza internetowego, poprzez które dostarczone będą do nich strumieniowo gry różnych wydawców. Co ważne, znajdą się wśród nich również najnowsze tytuły, natomiast konsumenci będą mieli możliwość darmowego ich wypróbowania i płacenia tylko za te, które ich zainteresują.

Warto też dodać, że David Perry, szef serwisu Gaikai (oferuje już od 2010 roku usługę "grania w chmurze") zapowiedział, iż "Samsung Cloud Gaming" zapewni rozrywkę na takim samym poziomie jak stacjonarne konsole do gier.

No...zobaczymy

Czy to możliwe? Ciężko teraz oczywiście odpowiedzieć na to pytanie. W każdym razie dostępne na rynku tego typu rozwiązania (oprócz wspomnianej usługi Gaikai dostęp do "gier w chmurze" oferuje także firma OnLive) są krytykowane przez część użytkowników za niższą niż w przypadku konsol rozdzielczość, mniejszą ilość klatek oraz opóźnioną reakcję na sterowanie.

Kiedy i gdzie?

Samsung rozpoczął już rejestrację na testy nowej usługi. Niestety początkowo będzie ona dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Z pewnością jednak z czasem również i my będziemy mieli możliwość jej sprawdzenia.

Nie tylko Samsung

Warto też przypomnieć, że podobne rozwiązanie szykuje także firma LG. Jej nadchodząca linia telewizorów Smart TV z funkcją Google TV będzie dostarczana bowiem wraz z preinstalowaną aplikacją Onlive i zaoferuje dostęp do gier ponad 60 róznych dostawców.

_____________

Co sądzicie o usłudze Samsunga? Mi bardzo się podoba.