Samsung zapowiada "Coś WIELKIEGO". Nexus Prime nadchodzi!

Wczoraj osoby oczekujące debiutu iPhone’a 5 z pewnością poczuły się rozczarowane konferencją Apple. Na pewno nie jest tak w przypadku firmy Samsung, która zapowiedziała właśnie, że 11 października zaprezentuje "Coś WIELKIEGO".

Trwające od kilku miesięcy spekulacje na temat wczorajszej konferencji Apple w większości dotyczyły prezentacji nowej generacji iPhone'a. Niestety firma z Cupertino przygotowała dla swoich klientów "jedynie" odświeżoną wersję iPhone’a 4, której nadała oznaczenie 4S.

Oczywiście sytuacja ta natychmiast została wykorzystana przez największego przeciwnika Apple, czyli Samsunga, który zamieścił w serwisie YouTube film zapowiadający "Coś WIELKIEGO".

Film jest bardzo krótki. Kończąca go scena przedstawia jednak smartfon przykuwający wzrok zaokrąglonym kształtem. Jest to najprawdopodobniej zapowiadany od jakiegoś czasu Nexus Prime, który jako pierwszy na rynku będzie mógł się pochwalić systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Jeżeli chodzi o specyfikację urządzenia, to powinna się ona przedstawiać (wedle niepotwierdzonych informacji) następująco:

- 4,65-calowy wyświetlacz Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (daje to gęstość 320 ppi, czyli nieco mniejszą niż w przypadku iPhone 4 i 4S)

- 1,5-gigahercowy dwurdzeniowy procesor OMAP4460

- 1 GB pamięci RAM

- 2-megapikselowa kamera z przodu obudowy

- 8-megapikselowy aparat z tyłu obudowy (potrafi nagrywać filmy Full HD)

- moduły Bluetooth, WiFi IEEE 802.11 a/b/g/n i GPS

- technologia LTE

- technologia NFC

Ponadto smartfon prawdopodobnie nie będzie posiadał fizycznych przycisków.

Nexus Prime zostanie oficjalnie zaprezentowany 11 października podczas imprezy Samsung Mobile Unpacked w San Diego.