Samsung zapowiada pięciokrotnie szybsze Wi-fi

Przy prezentacji parametrów Wi-fi urządzenia podaje się dwie wartości - teoretyczną i praktyczną. Ta pierwsza jest przeważnie większa niż druga, jednak Samsung właśnie poinformował, że znalazł rozwiązanie tego problemu.

Rozwiązaniem tym ma być wynaleziona właśnie przez południowokoreańskiego giganta IT technologia Wi-fi 60GHz, która pozwoli na przesyłanie danych z szybkością 4,6 Gbps lub 575 Mbps. Aktualnie jest to - przeciętnie - 866 Mbps oraz 108 Mbps. W praktyce oznaczałoby to możliwość np. przesyłania nieskompresowanych plików wideo HD w czasie rzeczywistym do telewizora. Jak ogłosił Samsung, technologia ta nosi nazwę 802.11ad. Przyśpieszenie transferu danych jest możliwe dzięki eliminacji interferencji pomiędzy kanałami używającymi tej samej częstotliwości.

Samsung zapowiada pięciokrotnie szybsze Wi-fi

Dodatkowo zwykłe, milimetrowe fale idą prosto, natrafiając na swej drodze na zapory - jak choćby ściany. Samsung ma zamiar zastosować szerokokątne anteny, a także technologię kontroli promieni radiowych, co pozwoli na lepsze odbieranie sygnału przez urządzenie. Firma planuje zintegrować nową technologię Wi-fi w licznych produktach sygnowanych swymi logo - poczynając od sprzętu audiowizualnego, kończąc na ekwipunku medycznym. Do powszechnego użytku wejdzie na początku przyszłego roku. Czy czeka nas mała rewolucja?

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii