Samsung zapowiada smartfony, telewizory i sprzęt AGD z systemem Tizen

Samsung pracuje nad stworzeniem domowego ekosystemu pozwalającego na komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami. Jego podstawą będzie bazujący na Linuksie system Tizen.

Tizen OS to system operacyjny bazujący na Linuksie, nad którym pracują firmy Samsung i Intel. Na początku tego roku pierwsza z nich zapowiedziała rychłe wprowadzenie na rynek pierwszych smartfonów korzystających z tego mającego stanowić alternatywę dla Androida OS-u. Niestety koreański producent już dwa razy przesuwał w czasie swoje plany (obecnie mówi się o końcu tego, lub początku przyszłego roku), co spowodowało, że niektórzy analitycy zaczęli nawet głośno mówić o uśmierceniu Tizena.

Mają rację?

Wydaje się, że nie, gdyż Samsung wciąż pracuje nad wspomnianym systemem, czego potwierdzeniem były zamieszczone niedawno w Sieci zdjęcia korzystających z niego smartfonów Galaxy S4 i Galaxy S III. Co więcej, właśnie pojawiły się kolejne interesujące informacje na ten temat: w wywiadzie dla Die Welt Boo-Keun Yoon, dyrektor naczelny Samsung Electronics zapowiedział, że Tizen będzie wykorzystywany nie tylko w nadchodzących smartfonach, ale również w telewizorach oraz sprzęcie AGD.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 będzie aż tak drogi? Mam nadzieję, że te przecieki to pomyłka
  • Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [31.01.2023]

Oznacza to więc, że Samsung zamierza wykorzystać opracowywany przez niego od kilku lat OS do zbudowania domowego ekosystemu pozwalającego na bezproblemową komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami.