Samsung zapowiada znacznie większe możliwości Smart TV dzięki systemowi Tizen

Oferowane przez Samsunga w 2015 roku telewizory Smart TV będą korzystały z platformy opartej na systemie Tizen.

Firma Samsung poinformowała, że Smart TV z 2015 roku będą korzystały z nowej platformy opartej na systemie Tizen, która pozwalać ma programistom na łatwe tworzenie aplikacji. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji zmieniony interfejs Smart Hub wyświetlany na jednym ekranie (ma zapewnić łatwiejszą nawigację, jest bardziej atrakcyjny wizualnie i umożliwia czterokierunkowe sterowanie), funkcję Wi-Fi Direct, która dba o łatwość synchronizacji z innymi urządzeniami pozwalając m.in. (przy wykorzystaniu technologii Bluetooth Low Energy (BLE) na oglądanie na kompatybilnym mobilnym urządzeniu transmisji na żywo nawet jeżeli telewizor jest wyłączony.

Samsung wspomina również o usprawnieniach w zakresie zintegrowanej rozrywki i wzmocnieniu doznań odbiorcy. Mowa tutaj o takich rozwiązaniach jak:

- Samsung Sports Live: umożliwia oglądanie transmisji imprez sportowych i jednoczesne śledzenie wyników zespołów i poszczególnych zawodników na tym samym ekranie. Samsung nawiązał także współpracę z globalnymi producentami w celu stworzenia obszernego i zróżnicowanego katalogu gier.

- PlayStation Now: usługa dostępu do gier w chmurze oferowana w Ameryce Północnej. Umożliwia ona uruchamianie gier PlayStation na ekranie odbiornika Smart TV Samsung bez konieczności posiadania konsoli PlayStation. Dzięki tej usłudze właściciele odbiorników Smart TV Samsung mogą grać w setki gier PlayStation®3 po podłączeniu kontrolerów DUALSHOCK 4 do telewizora.

- Just Dance Now: gra taneczna dostępna na całym świecie dla posiadaczy odbiorników Smart TV Samsung w ramach współpracy z Ubisoft. Użytkownicy mogą bawić się i tańczyć przed telewizorem, korzystając z pilota Samsung Smart Remote i urządzeń mobilnych Samsung. W grze może uczestniczyć kilka osób jednocześnie, więc jest to zabawa dla całej rodziny lub grupy znajomych.

- Bingo HOME: Race to Earth: tytuł gry nawiązującej do filmu HOME wytwórni DreamWorks Animation. Gra to rodzaj bingo, w które można grać na ekranie telewizora za pomocą posiadanych w domu inteligentnych urządzeń. Technologia zastosowana w grze stanowi pionierski ekosystem opracowany przez firmy Samsung i Yahoo, umożliwiający interaktywną zabawę w domu z wykorzystaniem wielu ekranów.

- Milk Video: autorska aplikacja firmy Samsung, oferująca dostęp do najpopularniejszych i najciekawszych wideoklipów publikowanych w Internecie oraz płatnych treści dostarczanych przez coraz liczniejszą grupę (obecnie prawie 50) partnerów. Funkcja On TV pomaga użytkownikom w odkrywaniu jeszcze ciekawszych treści poprzez intuicyjne rekomendacje.