Samsung zaprasza na premierę smartfona Galaxy S III. Nareszcie!

Samsung rozesłał zaproszenia na konferencję z cyklu Mobile Unpacked 2012. Można na nich przeczytać następujące słowa: "COME AND MEET THE NEXT GALAXY". Nareszcie poznamy więc najnowszy flagowy smartfon koreańskiej firmy: Galaxy S III.

Na początku marca Samsung oficjalnie zaprzeczył pogłoskom na temat terminu premiery smartfona Galaxy S III dając do zrozumienia, że może ona nastąpić w maju albo czerwcu. Dzisiaj już wiemy, że pierwsza z tych propozycji była prawdziwa.

Samsung rozesłał już bowiem zaproszenia na kolejną konferencję z cyklu Mobile Unpacked, która ma mieć miejsce 3 maja w Londynie. Możemy na nich przeczytać następujące słowa: "COME AND MEET THE NEXT GALAXY", które jednoznacznie dają do zrozumienia, że oczekiwany przez miliony osób nowy flagowy smartfon koreańskiej firmy zostanie wreszcie oficjalnie zaprezentowany.

Zobacz również:

  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S23 Ultra oraz Galaxy A54 5G [29.03.2023]
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

Samsung Galaxy S III - co o nim wiemy

Samsungowi udało się utrzymać w tajemnicy specyfikację kolejnego "galaktycznego" smartfona. Oczywiście na jego temat pojawiło się kilka spekulacji, z których wynika m.in., że ma on dysponować:

- procesorem quad-core Exynos 4412 lub dual-core Exynos 5250

- 4,8-calowym ekranem Super AMOLED Plus HD (1920 x 1080 pikseli, gęstość pikseli 460 ppi!)

- wbudowanym w procesor modułem pozwalającym na obsługę technologii 4G LTE

- ceramiczną obudową o grubości wynoszącej zaledwie 7 milimetrów

- szkłem ochronnym Gorilla Glass 2

- aparatami: 8 MP i 2 MP

O ile nie wiadomo, czy rozwiązania te faktycznie będą cechowały Galaxy S III, o tyle możemy być pewni, że będzie on korzystał z systemu Google Android 4.0. Jestem też przekonany, że pod względem sprzętowym pozostawi on w tyle swojego najgroźniejszego konkurenta - Apple iPhone'a 4S.

Czy zgadzacie się ze mną?