Samsung zaprezentuje TV o grubości 7 milimetrów

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że podczas nadchodzących targów Consumer Electronics Show zamierza zaprezentować niesamowicie cienki panel TV. Jego grubość wynosić będzie zaledwie 6,5 milimetrów.

Podczas odbywających się w najbliższym tygodniu targów International Consumer Electronics Show w Las Vegas wszyscy odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć niesamowicie cienki panel telewizyjny firmy Samsung Electronics.

Choć jak na razie nie podano jeszcze szczegółowej specyfikacji panelu, to wiadomo już, że jego grubość zmieści się w przedziale między 6,5 a 7 milimetrami na całej szerokości. Panel zostanie również wyposażony w diodę LED podświetlającą matrycę.

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy panel telewizyjny Samsunga w przyszłym tygodniu zdobędzie tytuł najcieńszego, jaki powstał. Aktualnie liderem jest Philips, który w ubiegłym roku na targach IFA pochwalił się prototypowym panelem LCD o grubości 8 milimetrów. Podczas tego samego wydarzenia Sony prezentowało panel 9,9-milimetrowy, który następnie trafił do sklepów.

Warto dodać, że podczas International Consumer Electronics zostaną zaprezentowane również inne, ultracienkie, panele telewizyjne wykonane w technologii OLED (grubość nie przekracza 1 milimetra). Więcej o tej technologii w artykule "Prototypowy ekran OLED o grubości 0,9 mm".