Samsung zaprezentuje robota NEON z rozbudowanym AI

Samsung NEON będzie sztucznym człowiekiem generowanym za pomocą AR dla celów rozrywkowych.

Samsung od pewnego czasu informuje w sieci o projekcie NEON nie zdradzając przy okazji żadnych informacji. Oficjalnie wiemy jedynie, że NEON zostanie zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show 2020 w przyszłym tygodniu.

Samsung zaprezentuje robota NEON z rozbudowanym AI

Samsung NEON będzie sztucznym człowiekiem obecnym na smartfonie lub tablecie Galaxy. Za rozwój tego rozwiązania od lat dba STAR Labs (Samsung Technology & Advanced Research Labs). NEON będzie zupełnie czymś innym, niż asystent Bixby. Na początku myśleliśmy, że NEON zastąpi w niedalekiej przyszłości Bixby, ale tak się nie stanie.

Zobacz również:

  • Samsung tworzy historię z serwerowymi stosami 768 GB pamięci RAM
  • Samsung NEON trafi do banków - kiedy AI i SI zastąpi człowieka?
  • Samsung Galaxy S21 bez inteligentnego asystenta NEON

Jeden z amerykańskich dziennikarzy Aaron Mamiit poinformował Digital Trends, że produkt opisany jako sztuczna inteligencja zostanie najlepszym przyjacielem użytkownika. W międzyczasie portal LetsGoDigital odnalazł wniosek o znak towarowy, który został złożony przez Samsung Research America w USPTO (United States Patent and Trademark Office).

Wniosek dotyczy nazw takich, jak NEON, NEON Artificial Human, NEON.Life i Core R3. Wiemy już, że NEON.life to nazwa domeny, która w całości przeznaczona jest na potrzeby nowego projektu. Więcej informacji o NEON pojawi się na niej po rozpoczęciu targów CES 2020 i oficjalnej prezentacji. W chwili obecnej na stronie wyświetla się jedynie timer.

Samsung zaprezentuje robota NEON z rozbudowanym AI

Z opisów znaków towarowych można wywnioskować, że Samsung NEON zezwoli na wygenerowanie wirtualnego człowieka za pomocą specjalnego oprogramowania, które zostanie udostępnione za pomocą strony NEON.life.

Samsung ma już jedno inteligentne rozwiązanie. Jest nim asystent głosowy Bixby, który od dwóch lat z dnia na dzień staje się coraz bardziej dokładniejszy. Podczas, gdy Bixby koncentruje się na interakcji głosowej, NEON zapewni większe możliwości swobodnej komunikacji. Ma być rodzajem bardzo zaawansowanej wersji AR emoji, którą można używać na urządzeniach Galaxy.

Postać Samsung NEON obecna będzie na urządzeniu mobilnym i będzie stawać się coraz bardziej inteligenta wraz z upływem czasu. Samsung zaprezentuje oficjalnie NEON na konferencji prasowej w poniedziałek. Wtedy z pewnością poznamy szczegóły i zobaczymy na żywo, jak działa to rozwiązanie.

Źródło: nl.LetsGoDigital.org