Samsung zaprezentuje tablet z Windows 8 na konferencji BUILD?

Jeśli informacja jest prawdziwa, to koreański producent może jako pierwszy zaprezentować tablet z systemem Windows 8. Firma, której najpopularniejszym tabletem jest Galaxy Tab z systemem Android, miałaby zaprezentować swoje nowe urządzenie na konferencji organizowanej prze Microsoft. Odbędzie się ona już w tym tygodniu.

Windows 8
Informacja o tablecie Samsunga z Windows 8, który ma zostać zaprezentowany na konferencji BUILD, pojawiła się w Korea Economic Daily, a następnie w serwisie AFP oraz w Wall Street Journal. Konferencja, na której urządzenie ma podobno zostać zaprezentowane, potrwa od 13 do 16 września.

Windows 8 byłby dobrą alternatywą dla Androida, który jest głównym systemem stosowanym w tabletach Samsunga. Oparte są na nim wszystkie urządzenia z serii Galaxy Tab, które mają ostatnio problemy natury prawnej. Firma Apple złożyła wiele pozwów, w których oskarża Samsunga o naruszenie swoich patentów właśnie w tych urządzeniach. Producent iPada wygrał już nawet kilka procesów, co stawia pod znakiem zapytania dalszy los tych tabletów.

Zobacz również:

Oczywiście wykorzystanie Windows 8 przez Samsunga nie jest podyktowane tylko chęcią przetrwania czasu, w którym sprzedaż tabletów Galaxy Tab jest utrudniona. Urządzenia z systemem Microsoftu zawsze były dostępne w ofercie Samsunga i wykorzystanie Windows 8 w tablecie firmy wydaje się dla niej zupełnie naturalnym posunięciem. Obecnie produkuje już laptopy, tablety i smartfony z różnymi wersjami Windows.

Informacja ta jest jednak kolejnym potwierdzeniem plotek na temat tego, że Samsung stara się maksymalnie uniezależnić od Androida. Nie jest to tylko efektem jego sądowych problemów. Inną kwestią jest zakup Motoroli Mobility przez Google i obawa o to, że twórca systemu może skupić się wyłącznie na własnych urządzeniach. Brak alternatywnego systemu mobilnego byłby niebezpieczny dla interesów Samsunga.