Samsung zaprzecza, że zaprezentuje smartfon Galaxy S III w kwietniu

Samsung oficjalnie zaprzeczył pogłoskom na temat terminu premiery smartfona Galaxy S III. Wiemy więc już na pewno, że nie zobaczymy go wcześniej niż za dwa miesiące.

Samsung Galaxy S II

Flagowy model smartfona Samsunga, Galaxy S II, to poważny rywal Apple iPhone'a. Urządzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów co potwierdza fakt, że w zaledwie 10 miesięcy od swojej premiery sprzedało się ono w liczbie przekraczającej 20 milionów sztuk.

Polecamy: Samsung Galaxy S II - test

Zobacz również:

  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

Obecnie zwolennicy "galaktycznej" linii smartfonów oczekują z niecierpliwością na prezentację następcy S II, czyli modelu S III. Kilka dni temu w serwisie ZDNet pojawiła się informacja, że jego premiera będzie miała miejsce już w przyszłym miesiącu. Czy tak się stanie w rzeczywistości? Niestety nie i wiemy to już na pewno.

W reakcji na wspomniane doniesienia (opierały się one ponoć na źródle pochodzącym z agencji reklamowej Cheil Worldwide, która odpowiada za marketing produktów koreańskiej firmy) Samsung zamieścił bowiem na Twitterze wpis, w którym jednoznacznie im zaprzeczył.

Kiedy Galaxy S III zostanie zaprezentowany?

Po twitterowym wpisie Samsung przesłał do serwisu The Verge następujące oświadczenie:

"Następca smartfona Galaxy S II zostanie zaprezentowany w pierwszej połowie roku, bardzo blisko daty wprowadzenia go do sprzedaży. W tej chwili nie możemy jednak podać jakichkolwiek bliższych szczegółów".

Możemy się więc tutaj pokusić o pewne spekulacje. Do "zamknięcia" pierwszej połowy tego roku pozostały nam (oprócz marca) trzy miesiące - kwiecień, maj i czerwiec. Jak już jednak wiemy, kandydat pierwszy został "zdyskwalifikowany". Który z pozostałych ma większe szanse? Chyba maj, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że odbędą się wówczas targi elektroniki CTIA 2012.

Samsung Galaxy S III - specyfikacja

Wedle niepotwierdzonych informacji Galaxy S III to bardzo wydajny smartfon, który (pod pewnymi względami) rozłoży konkurencję "na łopatki". Zaoferuje bowiem m.in.:

- 4,8-calowy ekran Super AMOLED Plus HD (1920 x 1080 pikseli, gęstość pikseli 460 ppi!)

- procesor Exynos taktowany zegarem 1,5 GHz (dwa lub cztery rdzenie)

- szkło ochronne Gorilla Glass 2

- ceramiczną obudowę

- aparaty: 8 MP i 2 MP

- obsługa łączności 4G LTE

- system Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Musimy śledzić Twittera

O dokładnym terminie premiery nowego flagowego smartfona Samsung poinformuje nas za pośrednictwem Twittera.

_______________

Czekam z niecierpliwością na prezentację tego cuda. Moją ogromną ciekawość budzi tutaj szczególnie wspomniana ceramiczna obudowa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: