Samsung zaskakuje: pierwszy gadżet z Tizen OS znamy...od miesiąca!

Samsung mocno zaskoczył osoby czekające na urządzenia z systemem Tizen. Poinformował bowiem właśnie, że pierwsze z nich zostało zaprezentowane już miesiąc temu. To aparat fotograficzny NX300M.

Tizen to system operacyjny bazujący na Linuksie, nad którym pracują przede wszystkim firmy Samsung i Intel. We wrześniu koreański producent zapowiedział, że zamierza oprzeć na nim nie tylko smartfony, ale również domowy ekosystem pozwalający na komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak telewizory, czy sprzęt AGD.

Pierwszy gdżet z Tizen OS już jest!

Niestety do tej pory Samsung przesuwał kilka razy premierę pierwszych smartfonów z systemem Tizen. Dzisiaj wiemy jednak, że pierwsze urządzenie z niego korzystające zostało zaprezentowane już miesiąc temu. Jong-Deok Choi, wiceprezes koreańskiego producenta poinformował bowiem właśnie, że aparat fotograficzny NX300M wykorzystuje platformę "Tizen Camera Platform". Dzięki niej, w porównaniu do innych aparatów z Linuksem, ma się 2 razy szybciej uruchamiać. Ponadto pozwala na wykonanie w ciągu sekundy serii aż 9 zdjęć w rozdzielczości 20 milionów pikseli.

Zobacz również:

  • Recenzja: Sony Alpha A6000
  • Topowe obiektywy kupisz taniej w RTV Euro AGD!
  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]

Co ze smartfonami z systemem Tizen?

Z ostatnich doniesień wynika, że mają się one pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku i pracować pod kontrolą systemu Tizen w wersji 2.2.1. Wersja 3.0 powinna natomiast zostać udostępniona w trzecim kwartale przyszłego roku i zaoferować m.in. wsparcie dla 64-bitowej architektury.