Samsung zbanowany w Rosji! Sprzedaż Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 zagrożona

Samsung został oskarżony przez rosyjski sąd. Powodem oskarżenia ma być rzekome naruszenie patentu dotyczącego płatności zbliżeniowych.

Źródło: Samsung / Google Play Store

Gigant technologiczny znalazł się w dość trudnej sytuacji - pomiędzy Samsungiem a Rosją trwa właśnie zacięta bitwa prawna z powodu naruszenia patentu związanego z usługą Samsung Pay. Rosyjskie sądy orzekły w pierwszej instancji, że Samsung ma wstrzymać import i sprzedaż do 61 modeli swoich smartfonów z Samsung Pay, w tym niedawno wydane składane flagowce Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Według raportu, Samsung Pay narusza patent szwajcarskiej firmy płatności mobilnych o nazwie Sqwin Sa. Samsung odwołał się od jednak od tej decyzji i nie jest jeszcze prawnie zobligowany do wstrzymania sprzedaży swoich telefonów.

Jak się okazuje, problem ten sięga aż 2013 roku, kiedy Victor Gulchenko zgłosił patent na system transakcji online, który następnie został zarejestrowany w kwietniu 2019 roku i przyznany Sqwin Sa. Samsung Pay został wprowadzony w 2015 roku i trafił do Rosji rok później w 2016 roku.

Zobacz również:

Na dzień dzisiejszy, Samsung Pay jest uważany za trzeci najczęściej używany system płatności zbliżeniowych w Rosji (17% wszystkich transakcji), będąc tuż za Apple Pay (30%) i Google Pay (32%). Według ekspertów prawnych, te dwie ostatnie usługi mogą również paść ofiarą patentu Sqwin Sa.