Samsung zgarnął 95% zysków z rynku "androidowych" smartfonów. Robi się niebezpiecznie...

Z najnowszego raportu firmy Strategy Analytics wynika, że Samsung zgarnia prawie wszystkie zyski generowane przez przemysł związany z "androidowymi" smartfonami.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez firmę Strategy Analytics globalny przemysł związany z rynkiem smartfonów z Androidem wygenerował w pierwszym kwartale tego roku 5,3 miliarda dolarów zysków. Stanowi to 43% ogólnych zysków związanych z wszystkimi smartfonami, które sięgnęły 12,5 miliarda dolarów.

Jeżeli chodzi o podział zysków generowanych przez platformę Android, mamy tutaj do czynienia z totalną dominacją. Z szacunków analityków wynika bowiem, że Samsung zgarnął aż 5,1 miliarda dolarów z wspomnianej kwoty (95%). Drugie miejsce przypadło w udziale jego rodzimemu konkurentowi, czyli firmie LG, która jednak musiała zadowolić się zaledwie 3 procentowym udziałem.

"Wierzymy, że Samsung generuje większe przychody i zyski z platformy Android od Google'a. Samsung ma bardzo silną pozycję na runku i może ją wykorzystać, aby mieć wpływ na przyszły kierunek rozwoju ekosystemu Android. Przykładowo może zażyczyć sobie, aby w pierwszej kolejności, lub nawet na wyłączność otrzymać możliwość aktualizacji swojego sprzętu." - czytamy w raporcie Strategy Analytics.

Trudno nie zgodzić się z tymi wnioskami...