Samsung znacząco zmniejszy liczbę oferowanych modeli smartfonów

Firma Samsung ze względu na ostatnie niezbyt dobre informacje finansowe postanowiła znacznie ograniczyć ofertę smartfonów.

Firma Apple przez lata wprowadzała co roku do oferty jeden model iPhone'a. W ostatnim okresie (2013-2014 rok) podjęła jednak decyzję o zwiększeniu o 100% smartfonowych nowości. O ile jednak procentowo prezentuje się to okazale, o tyle oznaczało jedynie, że w w ostatnich dwóch latach byliśmy świadkami prezentacji nie jednego, lecz dwóch modeli iPhone'ów. Obecnie w sklepie Apple możemy wybierać pomiędzy iPhone'ami 6, 6 Plus, 5S i 5C.

Zupełnie inne podejście do smartfonowego biznesu prezentuje Samsung, który stara się jak najbardziej rozbudować (czasami "na siłę") swoją ofertę. Ta taktyka w ostatnim okresie niestety nie sprawdza się już, jak tego oczekiwałaby koreańska firma, czego dowodem są spadające zyski za ostatni kwartał finansowy.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • 4 najładniejsze smartfony, które zadebiutowały w 2023 roku
  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

Oczywiście inwestorzy nie są zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji i domagają się od Samsunga podjęcia stosownych kroków. Dzisiaj wiemy już jaką taktykę zamierza zastosować Samsung. Robert Yi, szef działu odpowiedzialnego za relacje inwestorskie na spotkaniu w Nowym Jorku zapowiedział bowiem, że w 2015 roku liczba produkowanych modeli zostanie zmniejszona o 25-30 %. Nieoficjalnie mówi się, że cięcia mają głównie dotyczyć urządzeń niższej i średniej klasy. Dodatkowo dowiadujemy się, że

- Samsung zwiększy liczbę podzespołów, które będą mogły być montowane w wielu modelach smartfonów

- Samsung zamierza się skupić na rynku chińskim i odzyskać pozycję lidera


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: