Samsung zrezygnuje z Galaxy S21 FE? Oto, dlaczego jest to możliwe

Na przestrzeni ostatnich tygodni, do sieci trafiały dość sprzeczne informacje na temat nowego modelu smartfona z serii Fan Edition. Wszystko wskazuje jednak na to, że Samsung może ostatecznie zrezygnować z premiery Galaxy S21 FE.

Źródło: @OnLeaks x Voice

Galaxy S21 FE miał być pierwotnie zaprezentowany wraz z Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3 w sierpniu tego roku. Postanowiono jednak opóźnić premierę tego smartfona ze względu na problemy z łańcuchem dostaw i trwający niedobór chipów. Teraz donosi się, że Samsung może ostatecznie całkowicie zrezygnować z Galaxy S21 FE.

Według południowokoreańskiej publikacji DDaily, Samsung odwołał październikowe wydarzenie Galaxy Unpacked, na którym firma miała oficjalnie ogłosić model Galaxy S21 FE. Wydarzenie zostało zaplanowane na połowę października, ale ze względu na wyższą niż oczekiwano sprzedaż Galaxy Z Flip 3 i niedobór półprzewodników, południowokoreańska firma odwołała premierę Galaxy S21 FE. Firma podobno chce skupić się na dalszej sprzedaży Galaxy Z Flip 3.

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]
  • Black Friday - najlepsze promocje na sprzęt Samsunga [26.11.2021]
  • To już koniec serii Galaxy Note! Samsung wygasza produkcję

Najnowszy składany smartfon Samsunga podobno sprzedaje się bardzo dobrze, a sam producent nie nadążą z jego produkcją względem nadchodzących zamówień. Ponadto, Galaxy S21 FE miał korzystać z chipsetu Snapdragon 888, lecz obecnie trwają duże problemy z jego dostępnością. Wzrosła także jego cena. Jeśli Samsung ostatecznie uruchomi Galaxy S21 FE, może to znacząco wpłynąć na produkcję kolejnych egzemplarzy Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3. Zaszkodziłoby to jednak zyskom firmy, więc nie jest to idealne rozwiązanie.

Galaxy S21 FE będzie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz FHD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Smartfon będzie dostępny zarówno w wersji ze Snapdragonem 888 i Exynosem 2100, lecz wszystko będzie zależało od regionu, w jakim go kupimy. W Europie, a także na terenie Polski, Galaxy S21 FE będzie dostępny tylko w wersji z procesorem Exynos 2100. Chipset wewnątrz może być sparowany z maksymalnie 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Telefon będzie mógł pochwalić się baterią o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 45 W.