Samsungi Galaxy A 2020 mogą wykorzystywać układy 5G od MediaTek'a

Możliwe, ze Samsung zdecyduje się na współpracę z Tajwańską firmą, aby wprowadzić modem 5G do tańszych urządzeń.

Seria Galaxy A jest dla Samsunga równie ważna, jak flagowe modele Galaxy S oraz Galaxy Note. Wszystko za sprawą ogromnej popularności średniaków, które sprzedają się na całym świecie, jak świeże bułeczki. Aby potrzymać trend Koreańczycy muszą wprowadzić do sprzedaży ciekawe i innowacyjne urządzenia w atrakcyjnych cenach. Wiemy już, że każdy model Galaxy A 2020 posiadał będzie Androida 10, a w portfolio znajdą się zarówno najtańsze urządzenia, jak i smartfony z flagową specyfikacją.

Samsungi Galaxy A 2020 mogą wykorzystywać układy 5G od MediaTek'a

Źródłó: samsung.com

Linia Galaxy A 2020 lub niektóre z modeli wchodzących w jej skład mogą wykorzystywać układ scalony MediaTek Dimensity 5G. Informacja ta została przekazana przez portal BGR.in powołując się na źródła branżowe z Tajwanu.

Wcześniej w tym roku informowaliśmy, że Samsung miał ambitne plany dostarczania modemów 5G dla innych producentów. Mówiono wtedy głównie o chińskim OPPO oraz Vivo, ale najnowsze informacje wskazują, że trend zmienił się o 180 stopni i teraz to właśnie Samsung zamierza zaopatrywać się w układy Dimensity 1000 5G od MediaTek'a.

Droższe smartfony z serii Galaxy A 2020 mogą zostać wyposażone w prawdziwie flagowe rozwiązania dotyczące obsługi sieci 5G.

Niektóre modele takie, jak Galaxy A71 mogą zostać wyposażone w procesor Samsung Exynos 980, który ma zintegrowany modem 5G, ale nie wszystkie urządzenia z serii zostaną wyposażone w taki układ. Najnowszy raport sugeruje, że część modeli wykorzystywać będzie flagowy układ Tajwańskiego MediaTek'a. W tym momencie nie wspomina się nic o układzie Exynos Modem 5100 autorstwa Samsunga. Możliwe, że zostanie on na dobre zastąpiony przez Dimensity 1000.

Czysto teoretycznie Samsung produkuje tak dużą ilość modeli i liczbę egzemplarzy, że mógłby sobie pozwolić na zaopatrywanie się zarówno u MediaTek'a, jak i Qualcomm'a, a dodatkowo wykorzystywać modemy własnej produkcji. Możliwe, że tak się stanie, ale na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać.

MediaTek Dimensity 1000 5G to układ wyprodukowany w 7 nm procesie technologicznym (autorski Exynos Modem 5100 produkowany jest w 10 nm przy wykorzystaniu technologii FinFET) i teoretycznie posiada rewelacyjne parametry techniczne. Maksymalny transfer danych z przepustowością 4,7 Gbps jest niemożliwy do osiągnięcia w realnym otoczeniu, ale działa na wyobraźnie.

Źródło: sammoblie.com