Samsungi Galaxy A52 4G/5G bez tajemnic. Szykują się solidne średniaki

Lada moment na rynku pojawią się najnowsze średniaki Samsunga. Co zaoferuje model Galaxy A52 w wersji z modemem 4G i 5G? Czy chińska konkurencja powinna bać się koreańskiego rywala?

Samsung Galaxy A51 (zapoznaj się z naszym testem) oraz Galaxy A71 (zapoznaj się z naszym testem) były jednymi z najlepiej sprzedających się smartfonów Samsunga w ubiegłym roku. Po debiucie flagowych modeli z rodziny Galaxy S21 producent zajął się wprowadzeniem na rynek nowych modeli z rodziny Galaxy A.

Samsung Galaxy A52 4G

Samsung Galaxy A52 4G

Czy Galaxy A52 powtórzy sukces swojego poprzednika?

Dzięki niemieckiemu portalowi WinFuture do sieci trafiła kompletna specyfikacją techniczna Samsunga Galaxy A52 wraz z renderami prasowymi oraz sugerowanymi cenami detalicznymi.

Podobnie, jak w przypadku Samsunga Galaxy S20 FE, w sklepach pojawią się dwa warianty Samsunga Galaxy A52. Oba modele różnić się będą zastosowanym procesorem oraz modemem.

Tańszy wariant otrzyma układ Qualcomm Snapdragon 720G i modem sieci 4G LTE. Droższy model otrzymał wydajniejszy procesor Snapdragon 750G oraz modem sieci 5G.

Poza tymi różnicami smartfony posiadają identyczną specyfikację techniczna.

Na rynku pojawią się dwie konfiguracje - 6GB/128GB oraz 8GB/256GB. Jak łatwo się domyślić u operatorów pojawi się zapewne tańszy wariant z 6 GB RAMu.

Wcześniejsze przecieki sugerowały, że Galaxy A52 4G otrzyma 90 Hz wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+, a Galaxy A52 identyczny ekran ze 120 Hz odświeżaniem.

Oficjalna specyfikacja udostępniona przez portal WinFuture sugeruje, ze Galaxy A52 otrzyma klasyczny, 60 Hz panel.

Oba modele sprzedawane będą w pięciu wersjach kolorystycznych. Na pleckach znajdziemy 64 MP aparat główny oraz 8 MP aparat ultraszerokokątny. Nie zabraknie również 5 MP aparatu do zdjęć macro oraz 2 MP czujnika głębi.

Oba modele zasilane będą z wykorzystaniem akumulatora o pojemności 4500 mAh. Na pokładzie znajdziemy również 25 W system ładowania przewodowego, ale w zestawie otrzymamy 15 W ładowarkę.

Samsung Galaxy A52 zaoferuje 3,5 mm gniazdo słuchawkowe Jack, Bluetooth 5, NFC, Dual-Sim oraz wodoszczelną obudowę.

Samsung Galaxy A52 4G sprzedawany będzie za 349 Euro. Wersja z modemem sieci 5G została wyceniona na 429 Euro.

Źródło: gsmarena.com