Samsungowi koronawirus niestraszny - fabryki pracują tak, jak dotychczas

Chińskie fabryki Samsunga pracują pomimo epidemii koronawirusa. Czyżby Koreańczycy na ostatnia chwilę produkowali Galaxy S20?

W sieci coraz częściej pojawiają się informacje o skutkach wybuchu epidemii koronawirusa w chińskim mieście Wuhan. Lokalizacja tego zagrożenia spowodowała, że wiele firm technologicznych oraz motoryzacyjnych zostało sparaliżowanych. Analitycy już szacują, jak koronawirus wpłynie na wyniki finansowe w pierwszym, a możliwe, że także drugim kwartale 2020 roku.

Samsungowi koronawirus niestraszny - fabryki pracują tak, jak dotychczas

Źródło: samsung.com

W sieci co chwilę pojawiają się informacje na temat zamykania sklepów, fabryk, a nawet odsyłania pracowników z Chin. Apple postanowiło zamknąć najpierw biura regionalne, a później również wszystkie sklepy znajdujące się na terenie Chin. Podobną decyzję podjęło Google, które w Państwie Środka posiada swoje biura R&D. Również Samsung zdecydował wczoraj o zamknięciu wszystkich sklepach łącznie z flagowym The Bund w Szanghaju.

Pomimo zamknięcia punktów sprzedaży wszystko wskazuje na to, że fabryki koreańskiego giganta pracują tak, jak dotychczas. Reuters dotarł do informacji, które wskazują, że Samsung jako jeden z niewielu producentów nie zmniejszył produkcji, ani nie zamknął fabryk. Powołując się na rzecznika Samsnug Electronics Reuters twierdzi, że pomimo zamknięcia sklepów fabryka pamięci w Chińskim Xi'an działa zgodnie z planem.

Pomimo przedłużenia przez chiński rząd świąt Nowego Chińskiego Roku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa Reuters twierdzi, że harmonogram pracy fabryki Xi'an nie został w żaden sposób naruszony, a praca w zakładzie odbywa się zgodnie z planem. Rzecznik potwierdził nawet, że fabryka nie została zamknięta nawet na okres przedłużonych przez rząd świąt. Zakład w dni te działa tak, jak zawsze.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza walczyć z koronawirusem, który jak doskonale już wiemy przyniesie ogromne straty firmom posiadającym swoje fabryki w Chinach. Samsung został już poinformowany, że jego partnerzy mają problemy z dostarczeniem wszystkich podzespołów niezbędnych między innymi do budowy Samsunga Galaxy S20 na czas.

Koreańczycy produkują pamięci bez przerwy, aby chociaż tego elementu niezbędnego do produkcji smartfonów oraz dysków SSD nie zabrakło.

Źródło: sammobile.com