Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC już w sprzedaży

Firma Delta poinformowała, że szerokokątny obiektyw Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC od dziś dostępny jest w sprzedaży z mocowaniami Canon EF oraz Nikon AE.Data wprowadzenia do sprzedaży pozostałych wersji, czyli: Cztery-trzecie, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alfa zostanie podana oficjalnie w późniejszym terminie.

Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC to skomplikowany optycznie obiektyw szerokokątny o ogniskowej 35 mm i jasności f/1.4. Zaprojektowany został do współpracy z lustrzankami formatu małoobrazkowego, ale może być również wykorzystywany z aparatami wyposażonymi w matrycę APS-C/DX lub Cztery-trzecie.

W konstrukcji optycznej zastosowano m.in. dwie soczewki wykonane ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji (HR), dzięki którym możliwe było ograniczenie wagi i wymiarów obiektywu. Zastosowano również jedną soczewkę asferyczną (AS), która zapobiega powstawaniu poprzecznej aberracji chromatycznej.

Zobacz również:

  • Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible

W Samyangu 35mm 1:1.4 AS UMC zastosowany został system soczewek szybujących, gwarantujący wysoką jakość obrazu w całym zakresie odległości ostrzenia. W wersji AE przeznaczonej dla lustrzanek Nikon znajduje się układ elektroniczny, pozwalający w pełni kontrolować parametry ekspozycji z poziomu aparatu oraz swobodnie korzystać z zalet automatyki błysku i-TTL. Informacja o ogniskowej oraz zakresie dostępnych przysłon zapisywana jest w formacje EXIF.

Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC z mocowaniem Canon EF kosztuje 1499 PLN. Wersja z mocowaniem Nikon AE jest droższa o 100 zł i kosztuje 1599 PLN.

Źródło: Samyang