Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC - ostateczna wersja obiektywu

W ubiegły piątek firma Delta, polski dystrybutor produktów firmy Samyang, zaprezentowała finalną wersję długo oczekiwanego obiektywu Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC. Wraz z nowym obiektywem wprowadzona zostaje także nowa stylistyka, której charakterystycznym akcentem jest metaliczny pierścień w kolorze czerwonym.

Premiera koncepcyjnej wersji obiektywu Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC odbyła się podczas targów Photokina 2010 w Kolonii. Od tego czasu prowadzone były wzmożone prace nad udoskonaleniem jego właściwości optycznych i dopracowaniem stylistyki. Owocem tych prac jest zaprezentowana dzisiaj finalna wersja obiektywu, w której zgodnie z sugestiami użytkowników dodano m. in. skalę głębi ostrości oraz zmniejszono jego wymiary.

Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC to skomplikowany optycznie obiektyw szerokokątny o ogniskowej 35 mm i świetle f/1.4. Zaprojektowany został do współpracy z lustrzankami pełnoklatkowymi, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany z aparatami z matrycą formatu APS-C/DX i Cztery Trzecie.

Zobacz również:

  • Mu - nowy wariant koronawirusa jest niepokojący

W konstrukcji zastosowano jedną soczewkę asferyczną w układzie optycznym, która zapobiega powstawaniu poprzecznej aberracji chromatycznej. W obiektywie Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC zastosowany został system soczewek szybujących, pozwalający zachować wysoką jakość obrazu na minimalnej odległości ostrzenia.

Obiektyw dostępny będzie z mocowaniem: Canon, Cztery-trzecie, Nikon, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alfa. Sugerowana cena detaliczna w wersji bez mikroprocesora to 1500 złotych brutto.

Źródło: Samyang