SanDisk: 12 GB dla komórek

Firma SanDisk Corporation przesłała do producentów telefonów komórkowych próbki nowych pamięci microSDHC. Umożliwiają one przechowanie aż 12 GB danych.

SanDisk microSDHC 12 GB

SanDisk microSDHC 12 GB

Najnowsze telefony komórkowe to w zasadzie przenośne centra rozrywki. Pozwalają na odtwarzanie plików muzycznych, oglądanie filmów i przeglądanie zdjęć. Mogą również pełnić funkcję aparatu cyfrowego - zapewniają użytkownikowi możliwość rejestrowania filmów oraz robienia zdjęć w coraz wyższej rozdzielczości.

Wszystkie te funkcje wiążą się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pamięci flash o dużej pojemności. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest z pewnością najnowsza karta microSDHC firmy SanDisk. Może się ona się bowiem pochwalić aż 12-gigabajtową pojemnością. Warto dodać, że nowość spełnia wymagania czwartej klasy specyfikacji SDA 2.00.

Niestety przewidywana cena karty nie została podana (dostępna obecnie 8-gigabajtowa wersja to wydatek ok. 255 zł. - oferta jednego z największych sklepów internetowych). Nie wiadomo też, kiedy pojawi się ona w sprzedaży.

Strona producenta.


Zobacz również