SanDisk Memory Vault przechowa cyfrowe zdjęcia przez 100 lat

Jeżeli szukasz odpowiedniego nośnika, który bezpiecznie przechowa przez dziesiątki lat Twoje zdjęcia dla potomności, skorzystaj z nowego urządzenia firmy SanDisk, które nosi oznaczenie Memory Vault.

SanDisk Memory Vault to idealne urządzenie dla osób, które chciałyby mieć pewność, że ich ukochane cyfrowe zdjęcia przetrwają bez uszczerbku przez dziesiątki lat. Składując je na płytach optycznych, czy dyskach twardych niestety nie mogą być tego pewni.

Memory Vault wygląda jak zwykły zewnętrzny dysk SSD. Komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 i, jak przekonuje producent, poddany został wnikliwym testom potwierdzającym, że jest zdolny zapewnić zdjęciom bezpieczną "przystań" nawet na 100 lat.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Najlepsze dyski SSD 2023. Który dysk SSD M.2 kupić?

Dysk, który wyposażony został w metalową obudowę, jest też wstrząsoodporny.

Dlaczego mówimy tylko o zdjęciach? Otóż SanDisk przeprowadził niedawno badania na grupie 2294 dorosłych osób, z których 79% przyznało, że planuje przekazać swoje cyfrowe zdjęcia przyszłym pokoleniom. Ponadto 69% badanych zadeklarowało, że ich kolekcja zdjęć jest dla nich tak ważna, iż nie zniszczyliby jej za żadne pieniądze, nawet gdyby w grę wchodził milion dolarów.

Niestety obecnie dysk Memory Vault nie imponuje pojemnością. Jest bowiem dostępny w dwóch wersjach - 8-gigabajtowej i 16-gigabajtowej. O ile więc zdjęć w rozsądnej rozdzielczości można na nich umieścić tysiące, o tyle o przechowywaniu na nich filmów raczej możemy zapomnieć.

Producent wycenił urządzenia na 50 USD i 90 USD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: