SanDisk: Nagrywarka kart pamięci

Firma SanDisk zaprezentowała nowe urządzenie o nazwie V-Mate, które umożliwia nagrywanie wideo z różnych źródeł bezpośrednio na kartach pamięci. Możemy z nich później skorzystać np. w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych.

SanDisk V-Mate możemy podłączyć do różnych źródeł takich jak telewizory, odtwarzacze DVD czy urządzenia typu PVR (Personal Video Recorder). Wybrane treści rejestrowane są w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli bezpośrednio na kartach pamięci. Wśród obsługiwanych formatów znalazły się: SD, MMC, MMCplus MMCmobile, SDHC, MiniSDHC, MicroSDHC, Memory Stick PRO, Memory Stick Duo i Memory Stick PRO Duo. Na jednym gigabajcie możliwe jest zapisanie do 3,5 godziny materiału (MPEG4).

SanDisk: Nagrywarka kart pamięci

SanDisk V-Mate

Obsługa urządzenia jest prosta. V-Mate dostarczany jest wraz z pilotem za pomocą którego możemy obsłużyć interfejs graficzny. Możliwe jest zaprogramowanie nagrania o konkretnej godzinie oraz wybranie rodzaju urządzenia na którym zapisane wideo ma być odtwarzane (pewność kompatybilności).

V-Mate mierzy 130 x 66 x 20 mm i został wyposażony w złącze mini-USB oraz kabel umożliwiający podłączenie do komputera (może służyć wówczas jako zwykły czytnik kart pamięci). Do sprzedaży powinien trafić w przyszłym miesiącu w cenie 130 USD.