SanDisk Sansa - poważny konkurent iPoda nano?

Firma SanDisk zaprezentowała nowy odtwarzacz MP3 z serii Sansa e200. Model e280 posiada 8 GB wbudowanej pamięci, którą dodatkowo można rozszerzyć o 2 GB dzięki wbudowanemu modułowi microSD. Sansa e280 może śmiało konkurować z produktami Apple'a, a w szczególności z iPodem nano - oba odtwarzacze kupić można w podobnej cenie, jednak produkt SanDiska oferuje dwukrotnie więcej pamięci.

Cała seria e200 składa się więc teraz z czterech modeli różniących się pomiędzy sobą jedynie wbudowaną pamięcią. Wszystkie odtwarzacze wyposażone są w kolorowy ekran TFT o przekątnej 1,8", wytrzymałą, odporną na zadrapania obudowę wykonaną z aluminium oraz wymienną baterię umożliwiającą do 20 godzin pracy. Dodatkowo mają wbudowany tuner FM z możliwością bezpośredniego nagrywania słuchanych audycji (niestety niedostępne w wersji europejskiej), moduł microSD pozwalający na zwiększenie dostępnej pamięci oraz szybki port USB 2.0. Odtwarzacze są oprócz tego kompatybilne ze sklepami muzycznymi oznaczonymi logo Microsoft PlaysForSure.

SanDisk Sansa - poważny konkurent iPoda nano?

SanDisk Sansa e280

Sansa e280 to nie tylko muzyka, przy jego pomocy można obejrzeć zarówno zdjęcia, jak i klipy wideo. W celu konwersji i zarządzania kolekcjami treści multimedialnych do odtwarzacza dołączone jest oprogramowanie SanDisk Media Converter.

Dzięki 8 GB wbudowanej pamięci stał on się najbardziej pojemnym odtwarzaczem MP3 zbudowany w oparciu o pamięć flash, przebijając pod tym względem iPoda nano dwukrotnie. Na razie można składać zamówienia na nowy odtwarzacz, które ma pojawić się w regularnej sprzedaży na początku września i ma kosztować 249,99 USD. Dodatkowo producent obniżył ceny starszych modeli i kosztują one teraz: e250 (2 GB) - 139,99 USD, e260 (4 GB) - 179,99 USD, e270 (6 GB) - 219,99 USD.

Oficjalna informacja.