SanDisk chwali się certyfikatem WHQL

Firma SanDisk Corporation poinformowała o uzyskaniu przez jej nowy 1,8-calowy dysk SSD certyfikatu Microsoft Windows Hardware Qualification Lab (WHQL). Urządzenie może się również pochwalić bardzo dobrym wynikiem w teście wydajności Windows Experience Index.

Nowy 1,8-calowy dyski UATA SSD (Solid State Drive) używany jest jako zamiennik tradycyjnego dysku twardego montowanego w komputerach przenośnych. Jego producent - czyli firma SanDisk - poinformował właśnie, że od teraz może się on pochwalić logo Works with Windows Vista i Designed for Windows XP. Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu przez urządzenie certyfikatu Microsoftu WHQL (Windows Hardware Qualification Laboratory) świadczącego o kompatybilności z systemami Windows.

Ponadto urządzenie otrzymało wysoki wynik (5,4 na 5,9 punktu) w teście wydajnościowym Windows Experience Index.

Powyższą informację firma Sandisk przekazała na odbywającej się w Los Angeles Convention Center konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC 2007) podczas której zaprezentowała również całą rodzinę produktów bazujących na technologii flash (pendrive'y, karty pamięci SD, 2,5-calowy SSD SATA i inne).

Więcej informacji.