SanDisk mówi "nie" ofercie Samsunga

Wiadomo, że rozmowy pomiędzy firmą SanDisk i Samsung trwają od kilku miesięcy. Do tej pory wszystko miało charakter nieoficjalny. Az do wczoraj, kiedy producent kart pamięci oficjalnie odrzucił ofertę południowokoreańskiej firmy.

Samsung, w piśmie opublikowanym we wtorek, złożył oficjalną ofertę kupna. Zakładała ona wykup firmy SanDisk za cenę 26 dolarów za akcję. Jednak prezes jednego z największych producentów kart pamięci doszedł do wniosku, że przedstawiona oferta jest za niska.

Przypomnijmy, że jeszcze cztery miesiące temu ceny akcji SanDisk wahały się w granicach 30 dolarów. Jednak na skutek zastoju na rynku, firma zanotowała bardzo szybki spadek do 15 dolarów za akcję. Szefowie spółki twierdzą jednak, iż są to problemy przejściowe i cena wykupu powinna być znacznie wyższa od tej przedstawionej przez firmę Samsung.

Pewne jest jednak, że południowokoreański producent sprzętu tak łatwo nie zrezygnuje z zakupu. Zdaniem szefów tej spółki połączenie z SanDiskiem byłoby idealnym rozwiązaniem dla rozwoju rynku kart pamięci. Czy coś z tego wyniknie? Przekonamy się już niebawem.


Zobacz również