SanDisk prezentuje 64-gigabajtową kartę SDXC

Firma SanDisk wprowadza do sprzedaży nową kartę pamięci SDXC (SD eXtended Capacity). Urządzenie, które wyróżnia się ogromną 64-gigabajtową pojemnością, zostało wycenione na 1120 zł.

Testy PC Worlda - karty pamięci Secure Digital

SanDisk Ultra SDXC 64 GB

SanDisk Ultra SDXC 64 GB

Nowa karta SanDisk Ultra SDXC została oparta o specyfikację SD Memory Standard 3.0. Jest to pierwszy nośnik SD w ofercie firmy SanDisk, który może się pochwalić tak ogromną pojemnością pozwalającą na zmagazynowanie aż 64 GB danych. Dzięki temu nadaje się on idealnie dla nowoczesnych kamer cyfrowych zapisujących rejestrowany materiał w wysokiej rozdzielczości Full HD oraz aparatów cyfrowych często pracujących w trybie zdjęć seryjnych.

Karta spełnia ponadto wymagania czwartej klasy prędkości (Class 4) co oznacza, że zapewnia minimalny transfer danych na poziomie 4 MB/s. Jej producent deklaruje jednak, że prędkość odczytu sięga 15 MB/s.

SanDisk wspomina również, że ze względu na świeżość specyfikacji SD 3.0 na rynku obecnych jest jeszcze stosunkowa mało urządzeń do niej dostosowanych. Przewiduje jednak, że w najbliższym czasie nastąpi ich dynamiczny wzrost.

Nowość powinna wkrótce pojawić się na naszym rynku. Jej przewidywana cena to 1120 zł brutto.