SanDisk prezenuje pierwszy na świecie dysk SSD o pojemności 4TB

Dyski SSD stają się coraz popularniejsze, toteż producenci chcą jak najbardziej uatrakcyjnić swoją ofertę. Wczoraj SanDisk zapowiedział i zaprezentował pierwszy w historii dysk SSD o pojemności 4TB,

Dysk SSD Optimus MAX powstał w 19-nanometrowym procesie technologicznym, a jego pojemność oraz szybkość transferu danych pozwalają na komfortowe przechowywanie i dostęp do olbrzymich ilości danych. Optimus Max to dysk 2,5-cala, a szybkość dostępu do danych to 400MBps. IOPS (prędkość wejścia/wyjścia na sekundę) wynosi 75,000. Poniżej znajduje się filmik prezentujący możliwości sprzętu oraz jego praktyczne zastosowania.

Dysk SSD o pojemności 4TB to piękne osiągnięcie, jednak SanDisk nie zamierza na tym skończyć - na przyszły rok planowane jest stworzenie dysków o pojemnościach 6 oraz 8 TB. Ale to nadal nie koniec ambitnych planów. Jak powiedział Manuel Martull, dyrektor marketingu SanDisk: "Widzimy osiągnięcie 4TB jako początek procesu, w którym będziemy zwiększać tą pojemność dwukrotnie co rok-dwa lata, oferując znacznie większe możliwości niż tradycyjne twarde dyski".

Zobacz również:

  • PSSD - sejf na Twoje bezcenne pliki
  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]
SanDisk prezenuje pierwszy na świecie dysk SSD o pojemności 4TB

4TB SSD

Cena Optimus MAX nie została jeszcze ujawniona, wiadomo jednak, że ma pojawić się na jesieni tego roku w sprzedaży. Dodam jeszcze, że oprócz niego firma zaprezentowała także trzy nowe dyski Lighting II o pojemnościach do 1,6 TB.