SanDisk przyspiesza karty Extreme IV CompactFlash (CF)

Firma SanDisk Corporation poinformowała na targach branżowych Photokina o odświeżeniu rodziny kart pamięci SanDisk Extreme IV CompactFlash (CF). Wraz ze wzrostem prędkości zwiększono również maksymalną pojemność - do 16 GB.

Firma SanDisk przedstawiając nową 16-gigabajtową kartę SanDisk Extreme IV CompactFlash (CF) poinformowała również o odświeżeniu wszystkich modeli należących do tej rodziny. Karty oferują zaawansowane technologie i są w pełni zgodne ze wszystkimi aparatami CompactFlash, w tym najnowszymi modelami obsługującymi UDMA. W porównaniu do poprzednich modeli zapewniają one wyższy o 12,5 procenta transfer danych (do 45 MB/s, możemy je również przenosić do komputera za pomocą sprzedawanego oddzielnie czytnika SanDisk Extreme FireWire). Nowe karty - jak czytamy w informacji prasowej - "są idealne dla zawodowych fotografów, którzy zwykle robią zdjęcia w formatach RAW lub RAW + JPG, co wymaga nawet dziesięciokrotnie większej pojemności karty niż w przypadku obrazów JPG".

SanDisk przyspiesza karty Extreme IV CompactFlash (CF)

Nowa karta SanDisk Extreme IV CompactFlash (CF)

Karty SanDisk Extreme IV są objęte dożywotnią ograniczoną gwarancją i pozwalają na pracę w szerokim zakresie temperatur - od minus 25 do plus 85 stopni Celsjusza. Ich ceny (bez VAT) przedstawiają się następująca:

4 GB - 84,5 euro

8 GB - 169 euro

16 GB - 281 euro

Czytnik SanDisk Extreme FireWire - 69 euro