Sandman – kiedy premiera 2 sezonu? Sprawdź, co już wiemy

„Sandman” to jeden z największych serialowych przebojów Netflixa. Postanowiliśmy sprawdzić, co już wiadomo o 2. sezonie opowieści – w jednym miejscu zbieramy dla Was najważniejsze informacje na temat nowych odcinków serialu.

fot. Netflix

Sezon 2 – fabuła

Sandman to wyprodukowana przez Netflixa adaptacja powieści graficznych autorstwa Neila Gaimana. Pierwszy sezon powstał na podstawie dwóch pierwszych tomów, czyli zbioru Preludia i Nokturny oraz Dom Lalki.

Jeśli twórcy pójdą podobnym tropem przy produkcji kolejnego sezonu, możemy się spodziewać, że zobaczymy opowieść na podstawie tomów Kraina Snów i Pora Mgieł.

Kraina Snów składa się z 4. historii: Kaliope, Sen tysiąca kotów, Fasada i Sen nocy letniej. Z kolei w Porze Mgieł znajdziemy dwie, wydane pierwotnie w 2004 roku części albumu o tym samym tytule.

Czego zatem możemy się spodziewać w 2. sezonie serialu Netflixa? Na pewno jeszcze więcej opowieści o Lucyferze. Ponadto komiksy wprowadzają Przeznaczenie i Delirium, dwóch kolejnych członków rodzeństwa Nieskończonych, a także nordyckich bogów Thora, Lokiego i Odyna.

Sandman – kiedy premiera 2 sezonu? Sprawdź, co już wiemy

fot. Netflix

Jak powiedział jeden ze scenarzystów, David S. Gayer:

Pod pewnymi względami [tworzenie kontynuacji] jest łatwiejsze, bo pokazaliśmy już widzom, na czym polegają nasze pomysły. Pokazaliśmy, jak sny mogą wpłynąć na świat na jawie. Możemy więc trochę bardziej rozwinąć skrzydła.

Widzowie, szczególnie ci, którzy nie mieli wcześniej okazji zapoznać się z komiksami, wiedzą już teraz jak funkcjonuje świat pokazany w serialu. Dzięki temu twórcy w kontynuacji mogą nieco bardziej poeksperymentować z formą przekazu.

Data premiery

Choć Netflix oficjalnie dał zielone światło dla 2. sezonu serialu, nie podzielił się jednak żadnymi szczegółami nadchodzącej produkcji. Data premiery nowych odcinków Sandmana nie jest więc jeszcze znana.

Kiedy w takim razie możemy spodziewać się ewentualnej premiery? Według wypowiedzi, której udzieliło wcielające się w rolę Pożądania Mason Alexander Park, ekipa wejdzie na plan latem roku 2023. Premiery 2. sezonu możemy się w takim wypadku spodziewać najwcześniej w 2024 roku.

Pierwsze zdjęcia z planu 2. sezonu Sandmana! (04.07.2023)

Zgodnie z zapowiedziami twórców, wraz z początkiem lata ekipa Sandmana weszła na plan zdjęciowy. Dziennikarzom Daily Mail UK udało się podejrzeć pracujących aktorów, a do sieci trafiło kilka fotografii przedstawiających Tom Sturridge'a wcielającego się w rolę Morfeusza.

Według fanów, na zdjęciu obok ubranego w czarną szatę Snu, znajduje się odziany w biel Orfeusz – mityczny śpiewak, który zstąpił w zaświaty po swoją żonę Eurydykę.

Aktualne ceny w sklepach


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: