Sanyo LP-XL50, czyli 80 cali z odległości...80 mm!

Firma Sanyo przedstawiła nowy projektor 3LCD - model LP-XL50. Urządzenie, które jest następcą modelu LP-XL40 oferuje możliwość wyświetlenia obrazu o dużej przekątnej z niewielkiej odległości od ekranu.

Nowy projektor przeznaczony jest przede wszystkim do przeprowadzania prezentacji w niewielkich pomieszczeniach. Wyposażony on został w specjalny system optyczny (wykorzystuje on asferyczne lustro oraz mechanizm korygujący dystorsję), dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie obrazu o przekątnej sięgającej 80 cali z odległości nie przekraczającej... 8 centymetrów! Ponadto w razie potrzeby możemy go zamontować np. na ścianie, kierując strumień światła ku dołowi (efekt widoczny na zdjęciu).

Sanyo LP-XL50 - pozycja "ścienna" i "podłogowa"

Sanyo LP-XL50 - pozycja "ścienna" i "podłogowa"

Urządzenie, które wyróżnia się dosyć niespotykaną, dwubryłową obudową zostało skonstruowane w oparciu o technologię 3LCD (w której wykorzystywane są 3 panele ciekłokrystaliczne, każdy o wielkości 0,8 cala). Dzięki niej potrafi wygenerować obraz w rozdzielczości 1024 x 786 pikseli, który charakteryzuje się jasnością 2000 ANSI Lumenów.

Sanyo LP-XL50

Sanyo LP-XL50

Źródłem światła jest lampa UHP o mocy 275 W, natomiast źródłem dźwięku - 2-watowy głośnik. Wśród oferowanych wejść znalazło się między innymi jedno D-Sub, jedno RCA i jedno S-Video. Całość waży niespełna osiem kilogramów.

LP-XL50 trafi do rąk japońskich klientów 21 grudnia. Niestety jego przewidywana cena oraz data pojawienia się w Europie nie zostały podane.