Sanyo Z1

Japońske Sanyo do tej pory nie produkowało ekonomicznych projektorów przeznaczonych specjalnie do kina domowego.

Japońske Sanyo do tej pory nie produkowało ekonomicznych projektorów przeznaczonych specjalnie do kina domowego.

Sanyo Z1

Z1 sprzedawany jest także pod marką Boxlight, jako Matinee 1HD.

Z1 to pierwszy taki model z panelami panoramicznymi i cichym trybem pracy. Obraz generowany przez Z1 stawia go w pierwszej trójce modeli LCD (za Orcą HD i Cinezą HS10). Czerń jest dobra, a wysoki kontrast powoduje, że obraz ma dużą głębię. Trochę gorzej jest z wysyceniem kolorów, które mają nieco "komputerowy" charakter. Najlepiej wykorzystać fabryczne ustawienie kolorów w tryb Cinema i trochę je rozjaśnić. Oczywiście wszystkie parametry można także ustawić ręcznie.

Sanyo Z1

Sanyo Z1

Przy niektórych filmach w formacie 2,35:1 zauważyliśmy interferencje na krawędziach bardzo kontrastowych powierzchni. Efekt ten udało się wyeliminować, podłączając do projektora odtwarzacz DVD, podający sygnał bez przeplotu przez złącza komponentowe. Pomimo drobnych niedogodności, obraz Z1 jest więcej niż dobry. Obudowa projektora ma elegancki wygląd: z wierzchu jest szara, a po bokach i z przodu metalizowana. Praktyczna przednia klapka chroni obiektyw, którego położenie można mechanicznie regulować. Pozwala to dopasować, w pewnym stopniu, rzucany obraz bez konieczności używania funkcji keystone.

informacje

Typ projektor LCD 16:9

Cena 10370 zł

Dystrybutor Acco Polska sp. z o.o.http://www.acco.pl

Wymiary 33,2 x 10,9 x 24,7 cm

Waga 3,4 kg

Funkcje zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, funkcja oszczędzania lampy, optyczna korekta położenia obiektywu

Złącza wideo - S-Video, kompozytowe, komponentowe, VGA, serwisowe

Trwałość lampy 3000 godzin

Kontrast 800:1

Głośność 28 dB