Sanyo: kieszonkowe HD

Wśród nowości zaprezentowanych przez japoński koncern Sanyo na targach CES znalazła się nowa cyfrowa kamera wideo z popularnej serii Xacti - model VPC-HD2 (to następca wersji HD1). Urządzenie potrafi rejestrować filmy w rozdzielczości HD (720p).

Sanyo Xacti VPC-HD2

Sanyo Xacti VPC-HD2

Co ciekawe, urządzenie wygląda praktycznie tak samo, jak jego poprzednik - zmiany nastąpiły głównie w jego wnętrzu. Nowa wersja kamery dysponuje matrycą o rozdzielczości 7,3 megapiksela, potrafi rejestrować zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 7,1 megapiksela, szybciej też się uruchamia. W odróżnieniu od poprzedniego modelu, w którym wyświetlacz wykonany był w technologii OLED, w nowej kamerze zastosowano 2,2-calowy ekran LCD.

Xacti VPC-HD2 rejestruje filmy w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, w formacie MPEG-4. Są one zapisywane na kartach pamięci flash SD oraz SDHC - w trybie najwyższej jakości ok. 21 minut nagrania zajmuje 1 GB pamięci (tzn. że na najbardziej pojemnej obecnie karcie SDHC - o pojemności 4 GB - można zapisać ok. 84 minut filmu). Użytkownikowi oddano też do dyspozycji 10x zoom optyczny i 100x zoom cyfrowy, a także system elektronicznej stabilizacji obrazu.

Cenę urządzenia ustalono na 700 USD.


Zobacz również