Sanyo przedstawia nowy projektor Full HD

PLV-Z700 to oznaczenie nowego projektora LCD firmy Sanyo. Urządzenie, które oferuje możliwość wyświetlenia obrazu w rozdzielczości Full HD, ma się cechować - jak przekonuje producent - atrakcyjną ceną.

PLV-Z700 został zbudowany w oparciu o technologię LCD i przeznaczony jest dla amatorów kina domowego. Urządzenie potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, który cechuje się kontrastem sięgającym poziomu 10 000:1 oraz jasnością 1200 ANSI Lumenów. Sprzęt korzysta z systemu dynamicznej przesłony Iris oraz oferuje funkcję odchylenia obiektywu (2-krotny zoom optyczny) w poziomie i w pionie (lens-shift).

Sanyo PLV-Z700

Sanyo PLV-Z700

Użytkownik otrzymał również do dyspozycji pięć trybów wideo (Brilliant Cinema/Creative Cinema/Natural/Living/Dynamic), systemu 3D Colour Management (zapewnia optymalne nasycenie barw) oraz zestaw wejść wśród których znalazły się między innymi dwa HDMI.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży w październiku. Niestety jego cena nie została podana. Producent przekonuje jednak, że będzie ona bardzo atrakcyjna.