Sapphire HD 5570 - budżetowa karta z obsługą DirectX 11

Firma Sapphire zaprezentowała nową kartę graficzną zbudowaną w oparciu o najnowszą niskoprofilową budżetową konstrukcję AMD - Radeona HD 5570.

Testy PC Worlda - karty graficzne

Sapphire HD 5570 - budżetowa karta z obsługą DirectX 11

Sapphire HD 5570

Sapphire HD 5570 korzysta z wyprodukowanego w 40-nanometrowym procesie technologicznym rdzenia Redwood i obsługuje biblioteki DirectX 11. Oferuje do dyspozycji użytkowników 400 procesorów strumieniowych oraz wsparcie technologii CrossFireX i możliwość połączenia trzech monitorów w tryb ATI Eyefinity. Sprzęt dostępny jest w dwóch wersjach różniących się zestawem wejść i sprzedawanych w zestawie z dwoma skróconymi tylnymi śledziami(umożliwiają instalację w mniejszych obudowach). Warto też wspomnieć, że o chłodzenie GPU i pamięci dba zaprojektowany przez Sapphire system chłodzenia o niskim profilu.

Specyfikacja nowości:

Procesor graficzny: ATI Radeon HD 5570

Zegar procesora graficznego (MHz): 650 MHz

Zegar pamięci (MHz): 900 MHz

Pamięć: 1 GB GDDR3 (128-bitowa szyna)

System chłodzenia: Jednoslotowy

Magistrala: PCI Express x16, wersja 2.0

Wyjścia: I - DVI-DL, VGA i Display Port, II - DVI-DL, VGA i HDMI

Dodatki: Instrukcja instalacji, płyta CD ze sterownikami, dwa skrócone śledzie, program SimHD IM, oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, Ruby Rom 1.1

Sugerowana cena detaliczna karty z DisplayPort wynosi 309 zł, a z wyjściem HDMI 299 zł brutto. Oba urządzenia zostały objęte dwuletnią gwarancją.