Sapphire prezentuje pasywnie chłodzoną HD 4670

Firma Sapphire wprowadziła do oferty kolejną wersję karty graficznej HD 4670, tym razem wyposażoną w system pasywnego chłodzenia. SAPPHIRE HD 4670 Ultimate jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które cenią sobie bardzo ciche działanie komputera.

Najnowsza Sapphire HD 4670 Ultimate posiada rdzeń graficzny składający się z 320 procesorów strumieniowych pracujących z prędkością 750 MHz. 512 MB pamięci GDDR3 zainstalowanych na karcie taktowanych jest z prędkością 873 MHz (1746 MHz efektywnie).

Sapphire prezentuje pasywnie chłodzoną HD 4670

Za chłodzenie karty graficznej odpowiada dwuslotowy system rurek heatpipe połączonych z radiatorami o dużej powierzchni dyspersji ciepła. Na karcie nie jest zainstalowany żaden wiatrak, więc chłodzenie odbywa się w całkowitej ciszy. Dzięki temu karta graficzna SAPPHIRE idealnie nadaje się również do komputerów typu HTPC.

SAPPHIRE HD 4670 Ultimate obsługuje interfejs PCI Express 2.0 i posiada złącze umożliwiające połączenie dwóch lub więcej kart graficznych w trybie CrossFireX. Na śledziu karty znajdują się wyjścia DVI, VGA oraz natywne wyjście HDMI.

Dzięki najnowszym sterownikom ATI karta HD 4670 obsługuje technologię Stream, która umożliwia wykorzystanie mocy obliczeniowej procesora graficznego przez obsługiwane aplikacje w celach innych niż przetwarzanie grafiki.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4670 Ultimate wynosi 359 zł brutto.