Satelita kontra kablówki - jaką telewizję wolą oglądać Polacy?

Telewizja satelitarna czy kablowa? Okazuje się, że większość Polaków korzysta z telewizji przekazywanej drogą satelitarną, a nie kablową - przynajmniej tak wynika z ostatnich badań Cyfrowego Polsatu.


Satelita kontra kablówki - jaką telewizję wolą oglądać Polacy?

Telewizja satelitarna

Według danych, które zaprezentował Cyfrowy Polsat, w 2010 roku 72 proc. z 14,5 milionów polskich gospodarstw domowych płaciło za telewizję.

Polska podzielona, ale wygrywa satelita

Polska jest podzielona prawie pół na pół - zwycięża jednak telewizja satelitarna z wynikiem 56 proc. Natomiast telewizja kablowa ma 42 proc. rynku TV. Dlaczego satelita? Łatwiejsza instalacja, a do tego antenę można zamontować niemal wszędzie. Kablówki są bardziej problematyczne i instalacja usług wcale nie jest tak prosta. Zmniejszający się powoli rynek telewizji kablowej zmusi kablówki do łącznia się w większe podmioty i przejmowania najmniejszych graczy. W tym roku UPC ma przejąć sieć Aster.

Zobacz również:

  • Świąteczna promocja CDA Premium! Nawet 3 miesiące za darmo!
Satelita kontra kablówki - jaką telewizję wolą oglądać Polacy?

Telewizja w Polsce

IPTV - telewizja internetowa zyskuje popularność

Kosztem kablówek zyskuje IPTV czyli telewizja przez internet - obecnie to 2 proc. polskiego rynku TV. I ten odsetek z pewnością będzie rosnąć, biorąc pod uwagę, że treści internetowe są już nie tylko w komputerach czy smartfonach, ale także w telewizorach np. TVP VoD czy Ipla czy iPlex.

Źródło: CP