Satelita przez pc

Coś dla entuzjastów komputerowej telewizji: Pinnacle PCTV Sat CI to tuner telewizji satelitarnej w postaci karty PCI. Po zamontowaniu w komputerze PC, urządzenie umożliwia odbiór oraz zapis darmowych i płatnych programów TV i radiowych, a także ich zapis na dysku. Tuner wyposażono w zintegrowany interfejs CI (Common Interface), który obsługuje karty dostępowe typu CAM

Coś dla entuzjastów komputerowej telewizji: Pinnacle PCTV Sat CI to tuner telewizji satelitarnej w postaci karty PCI. Po zamontowaniu w komputerze PC, urządzenie umożliwia odbiór oraz zapis darmowych i płatnych programów TV i radiowych, a także ich zapis na dysku. Tuner wyposażono w zintegrowany interfejs CI (Common Interface), który obsługuje karty dostępowe typu CAM.

Satelita przez pc

Tego typu karty są stosowane w Polsce i na świecie przez większość operatorów telewizji satelitarnej. Zapis odbieranego przez tuner materiału filmowego jest dokonywany na bazie standardu DVB-S, co zapewnia cyfrową jakość sygnału. Dzięki temu PCTV Sat CI może pełnić także rolę rejestratora obrazu typu PVR (Personal Video Recorder). Tuner ma typowy dla PVR mechanizm Time Shift, który pozwala na zatrzymanie w dowolnym momencie nadawanego na żywo programu, a następnie wznowienie odbioru i dalszego oglądania, tak jak w przypadku nagrania wideo. Tuner zapisuje obraz w formacie MPEG-2, zaś pojedyncze klatki filmu są zrzucane na dysk jako pliki JPG. Dźwięk, przy oddzielnym zapisie, jest kodowany w formacie MPEG2.

Informacja

Producent Pinnacle Systems www.pinaclesys.com

Cena 160 euro (ok. 650 zł)