Satelitarny pecet

Zwiększamy multimedialne możliwości peceta. Już nie będzie wykorzystywany wyłącznie do obsługi nowoczesnego biura czy jako konsola do gier i odtwarzacz DVD. Teraz sprawdzi się również jako cyfrowy dekoder telewizji satelitarnej HDTV.


Zwiększamy multimedialne możliwości peceta. Już nie będzie wykorzystywany wyłącznie do obsługi nowoczesnego biura czy jako konsola do gier i odtwarzacz DVD. Teraz sprawdzi się również jako cyfrowy dekoder telewizji satelitarnej HDTV.

Wysoka rozdzielczość obrazu przyciąga widzów jak magnes. Trudno się temu dziwić, bo każdy lubi, gdy nowe technologie pozwalają docenić rozwój produktów od razu, a rróżnicę w stosunku do urządzeń poprzedniej generacji widać jak na dłoni. Tak jest z telewizją HDTV - wróżymy jej większą popularność niż ) lmom DVD, które pprzecież są jjuż ddla wwszystkich czymś powszednim. Od razu wyglądały dużo lepiej niż obrazy z kaset VHS, jednak różnica jakościowa między telewizją SD a HD to nie krok, a ggigantyczny sskok do pprzodu. DDotychczas rozwój HDTV w Polsce hamował brak oferty programowej. W Stanach Zjednoczonych ogłoszono właśnie, że do końca roku telewidzowie będą mogli oglądać około 500 kanałów telewizyjnych HD, w Polsce platformy cyfrowe HDTV dopiero rozwijają skrzydła, ale i jest już co oglądać.

Przeprowadzony przez nas test 10 tunerów komputerowych HDTV pozwoli ci dobrać model odpowiedni do potrzeb. Karty podzieliliśmy na mniej i bardziej rozbudowane, pozwalające na oglądanie cyfrowej telewizji satelitarnej. Modele hybrydowe z racji wyposażenia w kilka tunerów umożliwiają także oglądanie tradycyjnej telewizji analogowej i cyfrowej naziemnej DVB-T. Co można obejrzeć, mając taki tuner w swoim komputerze? Przynajmniej kilka (oferta dynamicznie się zmienia) ogólnodostępnych kanałów zachodnich HDTV na najpopularniejszych satelitach (np. Astra, Hotbird), a jeśli kupisz ttuner zz cczytnikiem kart ddostępowych CCI, także programy HD (aktualnie trzy) nadawane przez Cyfrę+. Wkrótce swoją ofertę HD ma także ogłosić Cyfrowy Polsat, którego programy będzie można oglądać za pośrednictwem tunera HDTV w komputerze.

Z kolei dla tych, którzy dużo czasu spędzają przy ttelefonie, oraz wszystkich, którym jakość i funkcjonalność komórek nie są obojętne, przygotowaliśmy mmegatest tych aaparatów. Sprawdziliśmy ponad 80 modeli. Wśród nich znajdziesz telefony odpowiadające potrzebom każdego, co nie oznacza, że są takie same, wręcz przeciwnie – zadziwia różnorodność ich form i elementów wyposażenia. Z tego względu wyselekcjonowaliśmy najlepsze modele dla biznesmenów, dla kkobiet, fanów multimediów, a ttakże ddla oosób zzwracających największą uwagę na wytrzymałość aparatu.

Sony Ericsson W810i

Satelitarny pecet

Sony Ericsson W810i

Komórka Sony naszpikowana jest rozwiązaniami, dzięki którym sprawdza się równie dobrze jako urządzenie do telefonowania, jak i odtwarzacz plików muzycznych. Model W810i wyposażono w czytnik kart pamięci flash, dlatego gdy zabraknie ci miejsca na ulubione utwory zawsze można dokupić pojemniejszy nośnik.

Informacje Sony Ericssonhttp://www.sonyericsson.com Cena 1190 zł

Techno Trend TT-budget S2-3200+CI

Satelitarny pecet

Techno Trend TT-budget S2-3200+CI

Jeden z pecetowych tunerów HDTV od niedawna dostępnych na rynku. Obsługuje wszystkie standardy nadawania satelitarnych programów w wysokiej rozdzielczości. Testowana wersja była wyposażona w moduł CI (dostępu warunkowego do oglądania płatnych programów cyfrowej telewizji satelitarnej).

Informacje Yansat,http://www.yansat.pl, tel. 095 7203760 Cena 459 zł

Logitech Easy Call Cordless Desktop USB

Satelitarny pecet

Logitech Easy Call Cordless Desktop USB

Bardzo dobra klawiatura bezprzewodowa z myszą optyczną. Odporna na zalania, wygodna w użytkowaniu. Oprócz podstawowych funkcji, służy także do prowadzenia rozmów telefonicznych VoIP. W zestawie znajdujemy słuchawki i mikrofon, a specjalne klawisze ułatwiają korzystanie z aplikacji do komunikacji głosowej, np. ze Skype’a.

Informacje Logitech, tel. 022 8541151,http://www.logitech.pl Cena 399 zł