Satelitarny telefon Samsunga

Samsung Electronics wprowadza na rynek najnowszy telefon obsługujący satelitarne transmisje multimedialne w standardzie DMB (model SCH-B200/SPH-B2000). Urządzenie ma modną rozsuwaną obudowę oraz ciekawy, obrotowy wyświetlacz LCD.

Telefon komórkowy Samsung B200

Telefon komórkowy Samsung B200

Telefon B200, zaprezentowany po raz pierwszy na targach MIPTV/MILIA w Cannes w kwietniu tego roku, jest najnowszym modelem w coraz liczniejszej rodzinie aparatów telefonicznych obsługujących satelitarny standard DMB.

Wyjątkowa konstrukcja aparatu - rozsuwana obudowa i wyświetlacz LCD obracany o 90 stopni - umożliwia oglądanie przekazu wideo przy poziomym ustawieniu ekranu. Odbiór programów transmitowanych w standardzie DMB, a także obsługa gier, aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3 i usług VOD jest dzięki temu znacznie wygodniejsza.

B200 wyposażony jest także w miniaturową podstawkę przymocowaną do baterii, która pozwala ustawić telefon w pionie podczas oglądania programu telewizyjnego. Telefon może realizować kilka funkcji jednocześnie - można na przykład prowadzić rozmowę telefoniczną lub wysyłać SMS-y, nie przerywając oglądania przekazu nadawanego w satelitarnym standardzie DMB.

W telefonie B200 zastosowano specjalne rozwiązania obniżające zużycie energii, dzięki którym aparat może pracować w trybie DMB nawet przez 3 godziny bez przerwy. Telefon wyposażony jest w najnowsze funkcje, takie jak aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli, pamięć zewnętrzną TransFlash, wyjście TV oraz moduł obsługujący kablowe i bezprzewodowe połączenie z drukarką.

Specyfikacja techniczna

-CDMA2000 1x EV-DO (800MHz/1900MHz)

-TV mobilna (satelitarny standard DMB)

-Aparat cyfrowy 2 megapiksele / lampa błyskowa

-Rejestracja i przesyłanie plików wideo (MPEG4)

-VOD / MOD

-Wyświetlacz: 2,2 cala, 262144 kolorów, TFT-LCD (240 x 320 pikseli)

-Odtwarzacz MP3

-64 dzwonki polifoniczne

-Pamięć zewnętrzna TransFlash

-IrDA / zdalne sterowanie

-Wyjście TV

-Wymiary: 106,5 x 52 x 25,9 mm

-174 gr.


Zobacz również