Satellite P500 - notebook Toshiby z napędem Blu-ray

Firma Toshiba zaprezentowała nowy model notebooka dla entuzjastów multimedialnej rozrywki. Satellite P500 wyposażony jest m.in. w czytnik płyt Blu-ray oraz tuner telewizyjny.

Toshiba Satellite P500

Ranking PC World - notebooki.

Toshiba Satellite P500

Toshiba Satellite P500

Sercem notebooka jest procesor Intel Core 2 Duo oraz karta graficzna Nvidia (GeForce GT510M lub GT530M). Maszyna oferuje miejsce na dwa dyski twarde o łącznej pojemności 1 terabajta. Wyposażona jest też w panoramiczny wyświetlacz LCD o przekątnej 18,4" (klienci będą mogli wybierać spośród dwóch typów ekranu: o rozdzielczości 1680 x 950 lub 1920 x 1080 pikseli). Zastosowany napęd Blu-ray umożliwi nie tylko odczyt ale także zapis tego typu nośników.

Satellite P500 jest pierwszym komputerem przenośnym Toshiby wyposażonym w nowe oprogramowanie Media Controller, ułatwiające przesyłanie materiałów multimedialnych pomiędzy różnymi urządzeniami.

P500 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale br. Jego cena nie jest jeszcze znana. Można spodziewać się, że sprzęt będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

Areną prezentacji notebooka są międzynarodowe targi elektroniki użytkowej IFA, odbywające się w Berlinie. Warto wspomnieć, że Satellite P500 to nie jedyny produkt wykorzystujący technologię Blu-ray, jaki pokazała Toshiba. Pierwszym był odtwarzacz stacjonarny BDX2000.

Koncern poinformował o zamiarze wprowadzenia na rynek komputerów przenośnych i stacjonarnych odtwarzaczy wyposażonych w czytniki Blu-ray miesiąc temu. Zgłosił też wniosek o przyjęcie w szeregi organizacji Blu-ray Disc Association. Można zresztą powiedzieć, że od momentu zakończenia tzw. wojny formatów i przegranej HD DVD wspieranego przez Toshibę, było to tylko kwestią czasu.